paperdownfile

محصولات دانشجویی

گزارش كارآموزی کامپیوتر در مركز كنترل ترافیك و مدیریت شهری

گزارش كارآموزی کامپیوتر در مركز كنترل ترافیك و مدیریت شهری

گزارش كارآموزی کامپیوتر در مركز كنترل ترافیك و مدیریت شهری در 34 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات34
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیمهندسی کامپبوتر و فناوری اطلاعات

توضیحات کامل

گزارش كارآموزی کامپیوتر در مركز كنترل ترافیك و مدیریت شهری در 34 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

محیط كارآموزی :

اینجانب  حسین پژومند دانشجوی ورودی سال 79 رشته سخت افزار کامپوتردانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهددر تابستان سال 1384 دوره كارآموزی خود را در مركز كنترل ترافیك و مدیریت شهری سازمان ترافیك شهرداری مشهد واقع در میدان امام خمینی، نبش خیابان فیاض بخش سازمان شهرداری مشهد گذراندم .در مدت كارآموزی جناب آقای مهندس راد سرپرست كار آموزی من بودند .

در اینجا بر خود لازم می دانم كه از مدیر عامل سازمان ترافیك آقای مهندس شاداب مهر مدیریت مركز كنترل ترافیک آقای دكتر امامی و سرپرست كارآموزی آقای مهندس راد و كلیه كاركنان سازمان ترافیك كمال تشكر و قدردانی را داشته باشم .

در روز اول كارآموزی اقای مهندس راد من را با مركز آشنا كرد و جزوات مختلفی در اختیار من گذاشتند تا با مطالعه آنها با عملكرد مركز بیشتر آشنا شوم .

در بیشتر روز ها با آقای معصوم به بازدید تقاطعها می رفتم و با نحوه عملكرد(كنترل scatsمركزی و هوشمند تقاطع ها) آشنا شدم .

در بعضی از تقاطع ها خرابی به چشم می خورد كه به مركز اطلاع می دادیم تا با واحد تعمیرات تماس بگیرند .برای نصب سنسور حلقی سلفی به جاده فریمان رفتیم ابتدا سطح جاده را به عمق تقریبی 30 سانتیمتر بصورت مربعی شكل با ابعاد 2.5 در 2.5  سوراخ می كنند سپس سوراخ حفر شده را خشك می كنند و سیم را 7 دور در ان قرار می دهند و دو سر سیم را در آخر بصورت ضربدری ازآن خارج می كنند برای اطمینان از درست نصب شدن آن سلف آن را اندازه می گیریم باید بین 440 تا 460 میكرو هانری باشد .سیم بیرون آمده به داخل سیستم كنار جاده می رود و در آنجا با نرم افزار موجود امار ماشینهای رد شده از روی سنسور را ثبت می كند و هر هفته یك بار این سیستم را بازدید می كنند .آشكارساز دیگری نیز در جاده قوچان نصب شده است كه راداری است و دقت آن از از حلقی سلفی بهتر است .

برای نظارنت بر نصب دوربین میدان امام حسین به آنجا رفتیم .در بعضی از روزها نیز در سازمان مطالعه می كردم و با نرم افزار سیستم ترافیك هوشمند نیز آشنا شدم .

 

تعیین اهداف و مسائل مركز كنترل ترافیك:

اهداف مركز كنترل ترافیك برای حل مسائل ومشكلات ترافیكی شهر مشهد وضع  می شوند وطبیعطاً هرگاه به این اهداف دست یابیم مسائل و مشكلات حل  شده اند . مسلم است  كه  با حل   مشكلات   مورد   نظر در  حل مرحله امكان بروز  مسائل  و  مشكلات  جد ید وجود دارد و  بنابراین  وضع اهداف جدید ضروری است.

مطالعه  طرح  توسعه  مركز  كنترل  ترافیك مشهد با  توجه به ماهیت تنوع مسائل مورد  بررسی  در آن وهدف نهایی  كه تهیه طرح  توسعه  این مركز است  نیازمند  طی  اقدامات  مختلفی است .در این میان در نظر گرفتن مسایل و مشكلات مدیریتی و ترافیكی نقش بسیار حساسی دارد ،كه در جوامع مورد تـاكید فراوان قرارمی گیرد. مسلماً عدم توجه به این مسایل ودیدگاه های مرتبط با آن درآینده مشكلات متعددی را بوجود می آورد كه تجهیزات فنی قادر به حل آنها نخواهد بود .

شناسایی اهداف تشكیل و بكار گیری مركز مدیریت ترافیك یا عناوین مشابه از جمله  مركز كنترل ترافیك شهری  مهمترین گام در مطا لعات طراحی و بهینه- سازی طرح های توسعه است .اگر در تشخیص و تبیین  اهداف و از آن مهمتر رسالت ها دقت لازم اعمال نشود و حساسیت لازم توسط دست اندركاران وجود نداشته  باشد  اقدامات  بعدی  از  جمله  انتخاب  و  بكار گیری تجهیزات فنی پیشرفته بی ثمر خواهد بود .

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 0:49 ] [ بابک ]
[ ]