paperdownfile

محصولات دانشجویی

پروژه کارآفرینی كتـاب‌های الكتـرونیكی «پرتـو»

پروژه کارآفرینی كتـاب‌های الكتـرونیكی «پرتـو»

پروژه کارآفرینی كتـاب‌های الكتـرونیكی «پرتـو» در 40 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات40
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیطرح توجیهی و کارآفرینی

توضیحات کامل

پروژه کارآفرینی كتـاب‌های الكتـرونیكی «پرتـو» در 40 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

مقدمه

 

سپاس بیكران پروردگار را كه به انسان قدرت اندیشیدن بخشید تا به یاری این موهبت راه تعالی و ترقی را بپیماید و عنایت الهی شامل حال ما باشد تا به بضاعت اندك علمی خود در خدمت آینده‌سازان كشور عزیزمان و به خصوص روشن‌دلان عزیز باشیم.

برنامه‌نویسی به منظور طراحی و نوشتن یك برنامه برای انجام دادن كارها توسط كامپیوتر در حداقل مدت زمانی و سهولت كاری است، بدین منظور ما تصمیم به پا گذاشتن در این عرصه را گرفتیم و برنامه‌ای را طراحی كردیم كه توسط آن می‌توان كتاب‌هایی كه از پیش در آن برنامه‌ریزی شده است را در محیطی كاملا گرافیكی مطالعه كرد.

در این پروژه سعی شده مطالب كلی و سنگین كتاب‌های درسی را در قالبی آسان و قابل درك به كاربران ارائه دهیم.

توصیف طراح و كسب و كار

مؤسسه پرتو سعی دارد با استفاده از برنامه‌نویسی یكی از علوم روز دنیا، كتاب‌ و صفحات خسته آن‌ را به محیطی جذاب و با نشاط تبدیل كند كه بهره‌برداری از محتویات آن برای عموم راحت‌تر و كاربردی‌تر باشد.

خدمات ارائه شده در واحد تولیدی ما تولید CD های آموزشی است كه ابتدا مطلب مورد نظرراآموزش داده وسپس روش حل مسئله با تمرین راارائه می دهد و در صورت توانایی حل مسئله توسط كاربر، وی‌ می‌تواند به  مرحله آخر كه شامل سرگرمی و بازی است شود كه هدف تشویق كاربر جهت تلاش برای یادگیری بهتر و مفهومی مطالب می‌باشد و تا كاربر پاسخ صحیح به سؤالات را ندهد وارد مرحله سرگرمی نمی‌شود و این ویژگی CD های آموزشی‌ها می‌باشد زیرا CD های آموزشی موجود در بازار جواب حل مسئله قبل از یادگیری كامل در دسترس كاربر می‌باشد.

ضمنا در بازار نمونه‌هایی از این برنامه از پیش طراحی شده وجود دارد ولی ویژگی بارزی كه در برنامه ما وجود دارد این است كه علاوه بر افراد معمولی افراد نابینا هم كه به دلایل كاهش توانایی‌های جسمی مطالعه كتاب‌های قطور با حجم بالا برایشان مشكل و یا نیاز به زمان طولانی دارد می‌توانند بسیار راحت مانند سایر افراد از این كتاب‌ها استفاده كنند.

به طوری كه افراد نابینا با صدای خود (به وسیله میكروفون) می‌توانند صفحات و مطالب مورد نظرشان را فرا بخوانند و یا مطالب مورد نظر خود را جستجو یا فراخوانی كنند بدین ترتیب كه برنامه طوری طراحی شده كه می‌تواند فرامین صوتی را از كاربرد دریافت و اجرا نماید و هم‌چنین توانایی خواندن مطالب به صورت صوت و صدا را هم دارد.

بدین ترتیب ما برای اجرای این پروژه با استفاده از نرم‌افزار Set Audio برای ضبط صدا و نرم‌افزارهای Visual Basic و Access برای مدیریت فایل‌ها و نوشتن برنامه‌ها، نرم‌افزار Pluigin و كلیپ آرت نیاز داریم و كتاب‌های درسی، علمی، ادبی و ... را طراحی و به صورت كتاب‌های الكترونیكی بر روی CD ارائه می‌دهیم.

ضمنا CD های تهیه شده دارای قفل می باشد وفقط برای یک بار روی سیستم قابل اجرااست .

ضمنا كسب و كار در ابتدا در خانه راه‌اندازی می‌شود، سپس بعد از كسب موفقیت و سود، محیطی مناسب را بدین منظور اجاره می‌كنیم.

سرمایه اولیه برای راه‌اندازی طرح مبلغ 22000000  ریال می‌باشد كه باکمک خانواده ها و پس‌اندازهای شخصی اعضای گروه تأمین می‌شود. ضمنا راه اندازی وفروش  CD ها از مهرماه  1387 می باشد.


امكان‌سنجی

جغرافیایی و مكانی

كسب و كار ما به شرایط آب و هوا ارتباطی ندارد و ما می‌توانیم در هر آب و هوایی به كارمان ادامه دهیم. پروژه ما در ابتدا كه از خانه شروع می‌شود، ارتباطی به مكان ندارد، ولی بعد كه كارمان توسعه داده می‌شود، باید مكان كار خود را نسبت به موقعیت منطقه بسنجیم كه بهتر است كار خود را در مناطقی كه مدارس و رفت و آمد بیشتری دارند، آغاز كنیم.

فرهنگی

با توجه به هزینه بالای پرداختی به معلم خصوصی و نیاز دانش‌آموزان به مطالب و مفاهیم كمك درسی و اهمیتی كه خانواده به امر تحصیل فرزندانشان می‌دهند، این CD های آموزشی مقبولیت خوبی بین خانواده‌های شهر ما دارد و با توجه به اینكه نابینایان هم امروزه مطالعه می‌كنند، بنابراین CD‌ های آموزشی ما می‌تواند مورد استفاده آنها قرار گیرد.

اقتصادی

به دلیل اهمیتی كه خانواده‌ها به پیشرفت تحصیلی فرزندانشان می‌دهند و چون هزینه CD ها نسبت به هزینه معلم خصوصی كمتر می‌باشد و ما سعی می‌كنیم با بهزیستی هم قراردادی ببندیم تا CD های آموزشی ما برای نابینایان مورد استفاده قرار گیرد، پیش‌بینی می‌كنیم فروش بالایی داشته باشیم، ضمنا چون كسب و كار ما خانگی است، هزینه تمام شده كسب و كار پایین می‌باشد.

نیازسنجی

فعلا در سطح مشهد دو شركت تولید CDهای آموزشی به نام‌های نسل جوان و افق شرق وجود دارد و ایده جدیدمان در كار این است كه کاربر بدون جواب به سؤالات نمی تواند وارد مرحلة آخر كه همان سرگرمی و بازی‌ها می‌باشد ‌شود و علاوه بر آن افراد نابینا هم با مشكلات زیادی از قبیل مطالعه كتاب‌های كمك درسی و ... محروم هستند از طرح ما استقبال خوبی به عمل می‌آورند.

مجوزها

به دلیل اینكه كسب و كار به صورت خانگی شروع می‌شود، در اول كار نیازی به مجوز نداریم، اما در صورت توسعه كسب و كار برای گرفتن مجوز باید مراحل ذیل را طی كنیم:

- به مؤسسه آموزش فرهنگی و هنری مراجعه كنیم كه این خودش زیرمجموعه‌ای دارد.

- باید به وزارت فرهنگ و ارشاد مراجعه كنیم كه زیر نظر آموزش و پرورش یا سازمان فنی و حرفه‌ای باشد.

- این كه این مؤسسه چه كسانی را تأیید می‌كند: لیسانس، مجرد، متأهل و ... كه بستگی به محیط فعالیت دارد و برای مجوز گرفتن CD های آموزشی باید به مؤسسه فرهنگ و ارشاد مراجعه كنیم.


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 2:04 ] [ بابک ]
[ ]

پروژه کارآفرینی طرح تولید مصنوعات چوبی

پروژه کارآفرینی طرح تولید مصنوعات چوبی

پروژه کارآفرینی طرح تولید مصنوعات چوبی در 80 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات80
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیطرح توجیهی و کارآفرینی

توضیحات کامل

 

پروژه کارآفرینی طرح تولید مصنوعات چوبی در 80 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

فهرست مطالب

 

  فصل اول) شرح كسب و كار:

1 - شرح توصیفی:

1-1- تاریخچه مصرف چوب

1-2- تاریخ بهره برداری از چوب

1-3- صنعت چوب در عصر حاضر

1-4- توجیه فنی پروژه تولید مبلمان

2- شرح بازار هدف و مشتریان بالقوه

3- برنامه ها و قیمت گذاری:

3-1- طرح پروژه تولید مبلمان

3-2- ظرفیت واقعی مورد انتظار كارگاه

3-3- برنامه ریزی سود

3-4- هزینه های استاندارد

3-5- هزینه یابی

فصل دوم) خلاصه مدیریتی

فصل سوم) منابع انسانی

فصل چهارم) تجهیزات مورد نیاز

فصل پنجم) سازمان (حقوقی) كسب و كار

فصل ششم) موقعیت و محل استقرار

فصل هفتم) طرح تولید (طرح عملیاتی):

 1.  شرح كامل فرآیند تولید:
  1. تبدیل چوب به قطعات كوچك تر
  2. خشك كردن
  3. تخته چند لایه
  4. سایر تخته های مصنوعی
  5. نشانه گذاری (خط كشی)
  6. مته ها و طرز كار آنها
  7. اتصالات - چهار چوب ها
  8. پرداخت
 1. ساختمان و محوطه مورد نیاز    

 

 

 

 

 

 

 

3- وسائط نقلیه

 1. خرید و نصب ماشین آلات و تجهیزات
 2. جدول تامین منابع سرمایه گذاری
 3. تاسیسات موجود و مورد نیاز
 4. سرمایه در گردش مورد نیاز یك دوره تولید
 5. خلاصه سرمایه گذاری طرح

فصل هشتم)طرح بازاریابی:

 1.  شرح بازار هدف:
  1. مشتریان و موقعیت آنها
  2. معرفی محصولات و ویژگی های كیفی آن
 1. طرح های تبلیغاتی و پیشبرد فروش
 2. خرید و كنترل موجودی
 3. سیاست های آموزشی
 4. تحلیل رقبا:
  1.  مقدمه ای بر تحلیل عملكرد صادرات و واردات مصنوعات چوبی در ایران
  2. وضعیت تولید مبلمان و مصنوعات چوبی در ایران
  3. مقدمه ای بر واردات این صنعت
  4. تجارت جهانی مبلمان و مصنوعات چوبی و جایگاه ایران در آن
  5. قیمت تولید و صادرات مبلمان و مصنوعات چوبی
  6. محدودیت هایی كه این صنعت را دچار بحران میكنند
  7. تركیه، چین و مالزی بازار مبلمان ایران را آشفته كرده اند

فصل نهم) طرح مالی

فصل دهم) طرح های توسعه

 

 

منابع و ماخذ

 

فصل اول: شرح فعالیت

1) شرح توصیفی

1-1- تاریخچه مصرف چوب:

شواهد و قرائن نشان می دهد كه انسانهای اولیه از زمانی كه در غارها می زیسته اند از چوب به واسطه شكل طبیعی و متناسب آن برای شكار حیوانات و غیره استفاده می نموده اند . اشیاء موجود در موزه طبیعی لندن نشان میدهد كه بشر از حدود ده هزار سال قبل با نیزه چوبی به شكار می پرداخته و به وسیله تنه درختان از رودها و رودخانه ها عبور می كرده است . حدود پنج هزار سال قبل در اروپای شمالی ، استفاده از قایق ها و سورتمه های چوبی متداول بوده است . در كاوش های باستان شناسی در كنار دریاچه سوئیس و برخی نقاط دیگر كه در گذشته در آب قرار داشتند پایه های چوبی خانه های شناور مربوط به دوران پارینه سنگی ، نوسنگی و عصر آهن بدست آمده كه نشانه قدمت استفاده از چوب در ساختمان و وسایل كار است.

مصرف چوب در ایران تاریخ مدونی نداشته ولی طبق مطالعاتی كه پژوهشگران و كاوشگران انجام داده اند مردمان بومی ایران قبل از مهاجرت آریایی ها از حدود 4200 سال قبل از میلاد مسیح (ع) چوب را برای خانه سازی مصرف می نمودند. البته استفاده از چوب در تهیه وسایل كشاورزی نیز رونق داشته است در سنگ نوشته هایی كه از تخت جمشید بدست آمده استفاده از چوب سدر در پوشش و تزئینات كاخها مشخص شده است . اهمیت چوب در ایران قدیم به پایه ای بوده كه احترام به درختان جنگلی از دستورات اصلی كیش زرتشت به شمار می رفته است. استفاده از چوب برای قایق سازی و كشتی سازی نیز در دوران هخامنشی بسیار جالب توجه بوده است ، پس از گسترش دین اسلام صنایع و هنرهای چوبی در ایران تحت تاثیر رهنمودهای دینی قرار گرفته است ، بر همین اساس آثار هنرهای چوبی زیادی میتوان در مساجد و  اماكن مقدسه نظیر درب ، منبر،  كنده كاری ها و شبكه‌بندی ها یافت.

صنایع مبلمان قدیمی ترین بخش صنایع چوب جهان شمرده می شود زیرا بشر از دیر زمانی بصورت نیمكت از آن استفاده می كرده است ، در ایران این صنعت از قدمت زیادی برخوردار نیست چون در گذشته در اغلب نقاط ایران نشستن بر روی قالیهای زیبا و نفیس مرسوم بوده است و حتی تا اواخر دوره قاجار فقط در منازل معدودی از افراد سرشناس مبلهای مخصوص پارچه ای به سبك دربار فرانسه وجود داشته كه اغلب از خارج وارد می شده است ولی پس از آن دوره با تغییر شیوه های زندگی مردم ، صنعت مبل سازی روبه ترقی گذاشته است و اكنون برخی از استادكارهای ایرانی قادر به خلق شاهكارهایی در این زمینه می باشند ، صنعت مبل سازی در حقیقت تلفیق هنر، علم و صنعت است بدین نحو كه با بكار بردن ماشین آلات و تجهیزات و خلاقیت و هنر محصولی ساخته می شود كه زینت بخش منازل و دفاتر است.

1-2- تاریخ بهره برداری از چوب

چوب در تاریخ زندگی انسان نقش مهمی داشته است. نگاهی كوتاه به تاریخ گذشته نشان می دهد كه انسان اولیه از این ماده ارزشمند در بسیاری از عرصه های زندگی خود از جمله برای ساختن سرپناه، اسلحه و وسایل حمل و نقل، استفاده می كرده است. كلبه های اولیه كه با شاخه ها و پوست درختان پوشناده می شدند، به كمك چوب به اشكال گوناگون تغییر شكل دادند، كه از آن جمله می توان كلبه های ساخته شده از الوار، كلبه های روستایی، كلبه های دارای اسكلت چوبی، خانه های شهری نیمه چوبی،خانه های ویلایی و خانه های پیش ساخته را نام برد. چوب علاوه بر صنعت خانه سازی در ساختن اشیایی چون میز، صندلی و تختخواب هزاران سال به اشكال گوناگون مورد استفاده قرار گرفته است. در میان سلاحههای مورد استفاده انسان نیزه ها، سپرها، كمانها، منجنیق ها، دژكوب ها و حتی كشتی های جنگی و هواپیماها زمانی از چوب ساخته می شدند. استفاده از این سلاحها در شكل گیری تاریخ بشر مؤثر بود. انسان اولیه، برای حمل اشیاء سنگین از كنده های درخت به عنوان غلتك استفاده می كرد؛ بعدها این وسیله به شكل چرخهای چوبی تكامل پیدا كرد.

چوب در ساختن گاریها و درشكه ها، كالسكه ها و چرخها، كشتی های بادبانی و نجار، سورتمه ها و چوبهای اسكی، هواپیماها و گلایدرها و بسیاری از وسایل دیگر مورد استفاده دارد.

در كنار استفاده از چوب به عنوان ماده خام، ساخت ابزارهای كاردستی نیز تكامل یافت. تعجب آور اینكه بسیاری از این ابزارها شكا اصلی خود را طی قرون متمادی حفظ كرده اند و تغییرات بوجود آمده در آنها اندك است. بسیاری از ابزارهایی كه ما امروز از آنها استفاده می كنیم، به ابزارهای مورد استفاده نیاكان ما شباهت فراوان دارند. صنعت چوب در هر عصری صنعتگران خاص خود را داشته است كه معمولاً تحت عنوان نجار، درودگر، كابینت ساز، قایق ساز، چرخ ساز، كنده كار، خراط و غیره فعالیت می كردند. در این رهگذار، هر نسل جدید از اندوخته دانش تجربه و مهارت نسلهای پیشین بهره مند بوده است.

1-3- صنعت چوب در عصر حاضر

ظهور ماشین آلاتی كه قادرند به مقدار فروان چوبهای مصنوعی مانند تخته چند لا،تخته یكپارچه، نئوپان و فیبر تولید كنند، در برابر طراحان و مهندسین برای ابداع ایده ها و فنون جدید افق گسترده ای گشوده است. تخته های چند لا را می توان برای ساختن كرجی ها و قایقهای تفریحی بادبانی سبك اما با دوام و مستحكم مورداستفاده قرار داد. انواع چوب را همچنین می توان قالب سازی كرد و در ساختن رویه نیمكت ها و قاب تلویزیون به كار برد. نئوپان و تخته یكپارچه نیز لایه هایی از چوب یا پلاستیك روكش می شوند و برای تولید انبوه كالاهایی چون وسایل خانه و قفسه های آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. از سوی دیگر پیدایش چسب های جدید كه با سرعت و قدرت فوق العاده ای اشیاء را به هم می چسباند سبب شده است كه روشهای تُنكه سازی (ورقه سازی) بیش از پیش گسترش یابد. در روش تنكه سازی، مانند روش تهیه تخته های چندلا، با چسباندن چندین لایه چوب به هم، اشكال و اندازه هایی را بوجود می آورند كه تهیه آنها از هیچ طریق دیگری امكان پذیر نیست. چهارچوب درهای بزرگ عمارات و ساختمانهای عظیم كه عمدتاً انحناها و پیچ و تاب های عجیب و غریب دارد و فوق العاده مستحكم و بادوام است، به همین طریق ساخته می شود.

اشكال مختلفی كه در ساختمان چهارچوب نیمكت ها و پایه های میزها دیده می شو نیز حاصل روش تنكه سازی است. در كارخانه های سازنده لوازم چوبی یا سایر مراكز تولیدی صنعت چوب، دستگاههای متنوع و فراوانی به چشم می خورد كه طراحان و متخصصین هر یك را به منظور انجام كار خاصی بر روی چوب ابداع كرده اند، یا تكامل بخشیده اند. از بین این دستگاهها می توان به انواع اره ها، رنده ها، سنباده ها، ابزارهای تراش، ماشین های قالب بندی، دستگاههای ساخت كام و زبانه، پرس های هیدرولیكی و بادی و تجهیزات حرارتی مخصوصی كه برای تسریع در خشك شدن چسب به كار می رود، اشاره كرد.

صنعتگران خانگی كه با اعتقاد به شعار«كارهایت را خود انجام بده» نجار خانه نیز هستند، از وسایلی چون مته، اره، سنباده استفاده می كنند. این ابزار نیروی كار را به حداقل می رساند. آشكار است كه چوب تمام درختان برای استفاده در صنعت چوب مناسب نیست؛ از این رو، گرچه انواع چوبها بسیار است، اما تنها تعداد كمی از آنها به صورت تجاری در دسترس قرار دارد.

هر چوبی ویژگیهای خاص خود را داراست؛ ویژگیهایی چون رنگ، استقامت وزن، دوام و غیره. پاره ای از چوبها به سادگی خمیده می شوند و برخی به خوبی تراش می خورند. گروهی از چوبها روغنی یا آلوده به صمغ هستند و گروهی دیگر رنگ را به خوبی جذب می كنند. دسته ای از چوبها نیز در برابر آب و شرایط جوی مقاومند. تعدادی نیز بافت زیبایی دارند. بنابراین نخستین وظیفه انتخاب چوب مناسب برای كار مورد نظر است.

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 2:04 ] [ بابک ]
[ ]

پروژه کارآفرینی طرح احداث سالن ورزشی

پروژه کارآفرینی طرح احداث سالن ورزشی

پروژه کارآفرینی طرح احداث سالن ورزشی در 37 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات37
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیطرح توجیهی و کارآفرینی

توضیحات کامل

پروژه کارآفرینی طرح  احداث سالن ورزشی در 37 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

موضوع طرح :

تأسیس سالن ورزشی

 

محل اجرای طرح :

قابل اجرا در کلیه مناطق شهری کشور

 

سرمایه گزاری کل : 6/264

 

دوره بازگشت سرمایه:

 

اشتغال زایی : 8 نفر

مقدمه :

 

در دنیای امروز بیماری ایدز ، مصرف دخانیات و نبود تحرک و ورزش و سوءتغذیه سلامتی بشر را تهدید می کند . بدون شک می توان گفت اگر ورزش در زندگی ما نقش و اهمیت خود را پیدا کند و برای آن برنامه ای داشته باشیم این عارضه های ناخوشایند از بین می روند و یا کمرنگ تر می شوند . زیرا شخص ورزشکار معمولاً سیگاری نمی باشد، به تغذیه سالم اهمیت می دهد و از اعصاب آرامتری برخوردار است ، انرژی خود را درست مصرف می کند و کمتر اهل خشونت و عصبانیت است . ورزش باعث زیاد شدن توده عضلانی بدن و مصرف بیشتر انرژی می گردد تمرینات مرتب ورزشی باعث کم شدن چربی شده و نمی گذارد چاق و بیمار شوید . ورزش پیر شدن و سالمندی را به تأخیر می اندازد . و باعث حفظ تناسب اندام و زیبایی بدن افراد می شود . همچنین از پوکی استخوان جلوگیری کرده و سبب تقویت سیستم اسکلتی بدن می گردد . ورزش خطر ابتلا به بیماری های قلبی ، عروق و سکته  های مغزی را کاهش داده و از افسردگی جلوگیری می کند و روحیه فرد را بالا می برد و در زندگی فردی و اجتماعی و شغلی افراد تأثیرات سازنده ای دارد .

زیرا ذهن افراد را تقویت کرده و سبب می شود با انگیزه ای قوی بر معضلات و مشکلات فائق آیند . با توجه به اثرات مثبت ورزش بر سلامت و تندرستی انسان باید به فرهنگسازی ورزشی بیشتر پرداخته شود . از طرف دیگر برای توسعه پایدار در هر جامعه ای علاوه بر برنامه ریزی ، مدیریت صحیح و استفاده از فناوری مناسب ، استفاده از منابع انسانی کارآمد در سالنهای ورزشی نیز اهمیت بسیاری دارد . جامعه ای که نیروی انسانی سالم و شادابی داشته باشد ، این امکان را خواهد داشت که در جهت توسعه واقعی ، سریعتر گام بردارد و نیز دشمنانش هوس تجاوز به آن جامعه را نخواهند داشت .

مشخصات مالک طرح کسب و کار

- الف ) شخص حقیقی :

1- نام و نام خانوادگی : مهدی حسن زاده

2- تاریخ تولد : 1361

3- شماره شناسنامه : 1007

4- مدرک تحصیلی و رشته : لیسانس تربیت بدنی

مشخصات مکانی

- ابعاد مکان: 500 متر مربع

 • فضای مستقیم : 300 متر مربع فضای وسایل و دستگاههای ورزشی  ، تجهیزات اداری و تاسیسات
 • فضای غیر مستقیم و جانبی : 200 متر مربع فضای سرویس بهداشتی ، تجهیزات

امدادی ، آتش نشانی ، کمد های لباس ، بوفه مواد  غذایی

- معیارهای انتخاب مکان : نزدیکی به مکان زندگی , بزرگی فضا نسبت به سایر
سالن های خصوصی ,  شرایط حمل و نقل آسان برای هنر جویان , پر تردد بودن مکان به

لحاظ نزدیکی به چهار راه و حاشیه خیابان اصلی

 

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 2:04 ] [ بابک ]
[ ]

پاورپوینت آموزش کارآفرینی

پاورپوینت آموزش کارآفرینی

پاورپوینت آموزش کارآفرینی در 185 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات185
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیppt
دسته بندیپاورپوینت

توضیحات کامل

پروژه پاورپوینت آموزش کارآفرینی در 185 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت doc

 فهرست مطالب :فصل اول : كلیات
1- مقدمه
2- مشخصات متقاضی
3- هیات مدیره و سهامداران
4- حق امضاء
5- مجوزات قانونی
فصل دوم : بررسی اقتصادی
1- معرفی محصول
2- ظرفیت تولید
3- هدف از اجرای طرح
4- بازار فروش
فصل سوم : بررسی فنی?
1- فرآیند تولید
2- دانش فنی و تكنولوژی طرح
3- ویژگی محصول
4- برنامه زمانبندی
5- زمین
6- ساختمان سازی
7- دیوار كشی
8- ماشین آلات
9- تاسیسات
10- اثاثیه اداری
11- آزمایشگاه
12- حمل و نقل
13- پیش بینی نشده
14- قبل از بهره برداری
15- سرمایه ثابت
16- سرمایه در گردش
17- سرمایه كل
فصل چهارم : محاسبات و هزینه های تولید?
1- مواد اولیه و بسته بندی
2- حقوق و دستمزد
3- انرژی مصرفی بر اساس تعرفه ها
4- تعمیر و نگهداری
5- استهلاك
6- اداری و مقرراتی و بیمه
7- هزینه تسهیلات بانگی
8- نحوه تامین منابع  مالی
9- هزینه های تولید
10- درآمد ( فروش)
فصل پنجم : محاسبات مالی ( بررسی مالی)
1- جدول مآخذ و منابع
2- سود وزیان
3- وجه نقدی
4- تراز نامه
5- شاخص های اقتصادی :
نقطه سربرسر
نرخ برگشت
سود مانده
نرخ بازدهی
توان پرداخت بهره
و ....
ضمائم
مجوزات قانونی
سوابق مجری

منابع
( فصل دوم- عرضه و تقاضا)
 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 2:04 ] [ بابک ]
[ ]

پروژه کارآفرینی طرح ایجادیک واحد پرواربندی گوساله به ظرفیت 300 راس از نژاد آمیخته

پروژه کارآفرینی طرح ایجادیک واحد پرواربندی گوساله به ظرفیت 300 راس از نژاد آمیخته

پروژه کارآفرینی طرح ایجاد یک واحد پرواربندی گوساله به ظرفیت 300 راس از نژاد آمیخته در 27 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات27
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیطرح توجیهی و کارآفرینی

توضیحات کامل

پروژه کارآفرینی طرح ایجاد یک واحد پرواربندی گوساله به ظرفیت 300 راس از نژاد آمیخته در 27 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

فهرست مطالب

مقدمه. 1

كلیات.. 3

خلاصه طرح. 5

جدول شرح هزینه های واحد ساختمان و تاسیسات.. 6

جدول شرح هزینه ماشین آلات و تجهیزات.. 7

جدول شرح هزینه استهلاک.. 8

هزینه زمین. 9

جدول جمع کل هزینه های ثابت.. 9

جدول هزینه خرید دام. 10

جدول هزینه خوراک دام(جیره تقریبی) 12

جدول شرح ترکب کنسانتره. 13

جدول هزینه حقوق و دستمزد پرسنل واحد. 14

جدول هزینه بیمه  سهم کارفرما 15

جدول هزینه حمل و نقل. 15

جدول هزینه بهداشت ودرمان. 16

جدول هزینه سوخت واحد. 16

جدول هزینه تعمیرات.. 17

جدول جمع کل هزینه های جاری واحد. 17

جدول جمع کل هزینه های ثابت وجاری واحد. 18

جدول شرح درآمد. 19

جدول منابع تامین کننده هزینه های ثابت و جاری واحد. 19

جدول نحوه بازپرداخت اعتبارات بانکی(سهم7%مشارکت بانک) 20

توجیه نهایی طرح. 22

مقدمه

بی گمان از قرون گذشته تا آیندگان.نوع بشر در اولین اقدامات خود رفع گرسنگی را ملاک قرار داده و خواهد داد.غذا بویزه نوع حیوانی  آننقش سرنوشت  سازی در استقالال و سلامت و پویندگی و سازندگی ملل و اقوام داشته و خواهد داشت.هرفرد و اجتماعی که ازحیث مواد غذایی فقیر می باشند اقتدار در تفکر.سیاست و اقتصاد خودرا کم کم به ورطه فنا خواهد سپردوسلطه پذیر مقتدران و ثروتمندان خواهد شد.چرا که بدون امکانات و تجهیزات مورد نیازجوامع امروزی می توان گذران عمر نموداما  بدون آذوقه و توشه هرگز .تولید و تامین مواد غذایی از انجا که از ضروریات اساسی و اولیه زندگی انسانها محسوب شده و هرگونه اهمال و سهل انگاری و غفلت در این امربا بازتابهای غیرقابل جبرانی همراه خواهد بودلذا بر ماست که امروزاین نیاز حیاتی و سرنوشت ساز ملت رابیش از پیش باور کنیم و خدایی ناکرده با کوتاهی و ضعف موجبات تباهی و انقراض و شکست آیندگان رافراهم نیاوریم که نیاز امروز را باید پاسخگو بود چرا که فردانیازی دیگر به آن افزوده خواهد شد.ارج نهادن به تلاش هموطنانی است که سوای جوانب اشتغال و سودآوری همت خویش را در زمینه تولید جزم نموده و با قبول زحمات طاقت فرسا گامی در راه توسعه و قطع وابستگی بر میدارند.

 

واینک هموطنان دیگر با میل شخصی و با نیات خیر خواهانه قدم در راه تولید نهاده و با مشارکت در عرصه پرورش دامگوشتی خواهان خدمت به جامعه نیازمند کنونی است.جامعه ای که به پروتئین به عنوان یک ضرورت حتمی در رشد حجسمی و شکوفایی خلاقیتهای ذهنی کودکان خود و به عنوان یک ماده مغذی در حفظ و نگهداری سلامت سایر افراد خود می نگرند.

مهم به بار نیاید مگر آنکه پایه های رفاه و آسایش را در خودکفایی و استقلال جستجو کنیم و به یقین باید اظهار داشت که ریشه های استقلال در فعالیت های دامپروری و کشاورزی است هر چه ین دو بخش پویا تر باشند صنایع وابسته فعال تر وهرچه صنعت در این دوخادم تر باشد شکوفایی ثمره خودکفایی خوش منظرتر خواهد بود

 

 

كلیات

1) هدف ایجادیک واحد پرواربندی گوساله به ظرفیت 300 راس از نزاد آمیخته در روستای ابراهیم آبادآبیک میباشد.

برای اجرای طرح نیاز به ساختمانها و تاسیسات پرواربندی گوساله با مشخصاتی که ذکر خواهدشد می باشد.این واحد تحت شرایط متعارف س از تکمیل و بهره برداری قادر خواهد بود در سال اول116تن گوشت و585تن کود(با در نظر گرفتن تلفات)تولید نماید.

2) مجری طرح سید رحمت اله اسدی می باشد که در امر پرورش و پروار گوساله ها با(همکاری مسئول فنی طرح)اطلاعات و تجاربی که از آنان سراغ می رود قادر خواهند بود به خوبی دامداری خود را سرپرستی و اعمال مدیریت نمایند.

3) محل و موقعیت و محل اجرای طرح کیلومتر 17 جاده طالقان از سه راه قشلاق بخش آبیک می باشد. امکانات منطقه از لحاظ آب جهت شرب دامها با توجه به آب طالقان رود و مجوز اداره کل آب منطقه اردبیل دال بر استفاده از آب تحت ارضی پس از اخذ مجوز قانونی مناسب بوده و علاوه بر آن نیروی امسانی لازم در دسترس و بازار مصرف و فروش تولیدات نیز با نزدیکی به شهر آبیک کشتارگاه زیاران و قزوین و کرج و تهران فراهم است

4) شرایط اقلیمی روستای ابراهیم آباد برای کشاورزی و علوفه داری مناسب بوده و هست. اما از آنجا که مجری قراردادکشت و علوفه خود را از زارعین طرف قرداد خریداری می نماید مشکل خاصی در تهیه مایحتاج غذایی وجود ندارد.

تدارک دیگر اقلام خوراک دام نیز به علت نزدیکی به قزوین و سه راه کرج وتهران بودن محل اجرای طرح کاری است عملی و مقدور و میسر.

5) میزان سرمایه گذاری براساس محاسبات انجام شده برای ایجاد ساختمانها پرواربندی گوساله و اماکن وابسته به آن و تاسیسات آبرسانی و برق و خرید گوساله و همه همه نیاز به حدود3829068 هزار ریال سرمایه گذاری می باشد

6) ساختمان و تاسیسات به منظور پروار گوساله ها از جایگاه باز(openshad)که عبارت از یک ساختمان بسیار ساده بوده و از سه طرف بوسیله دیوار مسدود واز یک طرف باز می باشد استفاده می گردد این بنا پشت به بادورود آفتاب  بوده و کاملا از رطوبت احتمالی در امان می باشد. در جلوی این جایگاه بهاربند قرارداشته که این محوطه بوسیله دیوار و یا نرده کشی محصور می گردد.در این قسمت آبخور و آبشخور لازم مورد نیاز متناسب با تعداد دام بنا خواهد شد.انبارها و سیلو و دفتر مدیریت و محل عملیات دامپزشکی نیز با ظرافت در گوشه ای از زمین احداث خواهد شد تا زیبایی مکان نیز محوظ بماند.

 

 

 

 

خلاصه طرح

نام طرح:پرواربندی گوساله

ظرفیت:300راسی

محل روستای ابراهیم آباد-بخش آبیک

مجری:آقای سید رحمت اله اسدی

مساحت زمین:برای ساختمان و تاسیسات50000متر مربع یا5/0 هکتار

مساحت کل زمین:5هکتار(قراردادکشت)+50000مترمربع(5/0هکتار)

میزان سرمایه مورد نیاز:3829068 هزار ریال

سهم متقاضی:1148720 هزار ریال     30درصد کل هزینه

سهم بانک:2680347 هزار ریال       70درصد کل هزینه

درآمد سالیانه:3712600 هزار ریال

مقدار کارمزد بانک:941677 هزار ریال با احتساب 6 سال برای هزینه ثابت و 3 سال برای هزینه جاری

مقدار اصل اقساط پرداختی:2680347 هزار ریال

وضعیت آب:استفاده از آب رودخانه و مجوز چاه آب برابر آیین نامه اداره کل آب

وضعیت برق:استفاده از برق منطقه ای براساس مجوز اداره برق

مدت زمان اجرا:بین 10 ماه تا 15 ماه از زمان گرفتن پروانه تاسیس

تمامی  قیمت ها بر حسب هزار ریال می باشد


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 2:03 ] [ بابک ]
[ ]

پروژه کارآفرینی کارخانه تولید پودر آب پنیر و پودر شیر خشک

پروژه کارآفرینی کارخانه تولید پودر آب پنیر و پودر شیر خشک

پروژه کارآفرینی کارخانه تولید پودر آب پنیر و پودر شیر خشک در 57 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات57
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیطرح توجیهی و کارآفرینی

توضیحات کامل

پروژه کارآفرینی کارخانه تولید پودر آب پنیر و پودر شیر خشک در 57 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

فهرست مطالب

 

1) هدف                                                                                                 

2) بیان موضوع

3) اهمیت موضوع

4) تشریح محصولات

          1-4) آب پنیر

          2-4) پودر آب پنیر

          3-4) پودر شیر خشك صنعتی

5) محل اجرای طرح

6) زمین و محوطه سازی

7) فرایند تولید

          1-7) پودر شیر خشك كامل

          2-7) پودر شیر خشك كم چرب (اسکیم)

          3-7) پودر آب پنیر                                                                        

8)ماشین آلات و تجهیزات                                                                          

9) تأسیسات و وسایل تأسیساتی

10) وسایط نقلیه و تجهیزات

11) وسایل اداری و تجهیزات آزمایشگاهی

12) هزینه‌های قبل از بهره‌برداری

13) هزینه‌های پیش‌بینی نشده

14) جدول سرمایه‌گذاری ثابت طرح

15) سرمایه در گردش ناخالص

16) برنامه اجرای پروژه

17) بررسی اقتصادی و بازاریابی

           1-17) مطالعه بازار

          2-17) رقبا:

            3-17) پیش بینی ظرفیت تولیدی

           4-17) قیمت

           5-17) نتیجه‌گیری بحث اقتصادی و بازاریابی

18) محاسبه صرفه جویی ارزی

19) نحوه تامین مالی

20) مواد اولیه و مواد بسته بندی

21) نیروی انسانی مورد نیاز

21) دستمزد مستقیم و غیر مستقیم تولیدی

22) تعمیرات و نگهداری

23) هزینه انرژی

24) هزینه استهلاك دارایی‌های ثابت

25) هزینه‌های سربار

26) هزینه‌های تولید

27) هزینه‌های اداری و توزیع فروش

28) هزینه‌های غیر عملیاتی

29) مبانی برآورد فروش

30) قیمت تمام شده و سود

31) جدول پیش بینی گردش وجوه نقد و ترازنامه

32) تجزیه و تحلیل نسبتهای مالی

33) روش های ارزیابی

34) خلاصه طرح

 

) هدف: 

هدف پروژه تولید انواع پودرها از جمله پودر خشك صنعتی و پودر آب پنیر به میزان 2750 تن در سال در دو شیفت كاری برای رفع نیازهای كمكی كارخانه‌های مورد استفاده در مناطق مركزی ایران (استانهای قم‏، تهران، اصفهان، سمنان، یزد، مركزی، قزوین) است.

 

 

2) بیان موضوع:

 در مورد سرانجام احداث این كارخانه چند مطلب باید به طور كامل مورد بررسی قرار گیرد یكی داده های لازم برای انجام كار است كه این داده ها از بزرگترین آنها مثل سرمایه گذاری ثابت تا كوچكترین آنها مثل نیروی انسانی و مواد اولیه قابل شناسایی است كه اگر به طور كامل برآورده شود یك قسمت كار به درستی طی شده و نمی‌تواند تهدیدی برای حركت باشد. در مورد دادها این توضیح لازم است كه مواد اولیه مهم‌ترین داده ها در این كارخانه است كه با توجه به وجود مراكز لبنی برای تهیه آب پنیر در ظرفیت پیش‌بینی شده و دامداری‌های فراوان برای تهیه شیر، این مورد با مشكلی مواجه نمی‌شود. مطلب بعدی كه باید به طور كامل مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرار گیرد بحث حیاتی فروش محصول كه می‌تواند حركت و پویایی كارخانه را ادامه دهد با توجه به اینكه موارد مصرف این محصولات زیاد است و این محصولات جزء مكمل و گاهی اصلی كار كارخانجات دیگر است تقاضا برای این محصولات وجود دارد لذا با یك برنامه‌ریزی برای بازاریابی و بازارسازی مناسب می‌توان این تقاضا را با عرضه‌ای مناسب پاسخگو بود كه با توجه به دو دید داخلی و خارجی در مورد محصولات یعنی توزیع در داخلی و خارج از كشور آینده‌ای روشن برای آن وجود خواهد داشت. لذا با توجه به توضیحات ذكر شده در مورد این دو محصول كه پودر شیر خشك به عنوان محصول اصلی و پودر آب پنیر به عنوان محصول فرعی این كارخانه موفقیت این طرح بسیار زیاد بوده و می‌تواند تا مستهلك شدن كامل تجهیزات ادامه داشته باشد در نتیجه با توجه به مطالعات انجام شده این طرح تا 10 سال آینده جواب گو است .

 

 

 

3) اهمیت موضوع:  

 در مورد اینكه به چه علت به فكر عملی گردن این طرح افتاده و این طرح چه اهمیتی دارد باید چند مطلب ذكر شود:

یكی اینكه تقاضا و مصرف برای این محصول بسیار بالاست به طوری که بعضی از کارخانه هایی که این مواد به عنوان مواد مکمل آنهاست کمبود ناشی از این مواد منجر به کیفیت محصولات انها شده یا حتی به علت قیمت بالا بعضی كارخانجات تا حد تعطیلی نیز پیش رفته.

 دوم، به علت وجود تعداد كمی از این كارخانجات مقدار زیادی از این محصولات واردات از كشورهای هلند و استرالیاست و در مورد قسمتی دیگر از این تولیدات به علت تولید نیمه سنتی حجم كمی از عرضه را پاسخگو بوده كه البته این مقدار نیز با كیفیت پایین تری است. مطلب بعدی در مورد قیمت بالای این كالاست به عنوان مثال در مورد قسمت وارداتی هم هزینه‌های حمل و نقل و هم هزینه‌های تعرفه‌های بالای دولتی قیمت ها بیش از اندازه بالا نگه داشته در جایی كه كالای داخلی به خاطر حجم كم تولید و كیفیت پایین‌تر و هزینه‌ای حمل داخلی بالا یارای مقابله با آن را ندارد.

مطلب بعدی برای جلوگیری از به هدر رفتن و استفاده نا صحیح از مواد اولیه این كالاها مخصوصا پودر آب پنیر است كه در بعضی از مراكز سنتی این منطقه یكی به علت به صرفه نبودن برای جمع آوری ماده اولیه آب پنیر و ضایعات شیری و دیگری به علت نبود كارخانه ای برای استفاده‌ای آنها را به عنوان موادی بدون ارزش افزوده مطرح كرده یا در بهترین حالت استفاده‌ای نادرست از آنها داشته.

 نكته بعدی اینكه قرار گرفتن این دو خط تولید در كنار هم نیز دارای مزایایی است كه از به هدر رفتن ضایعات خط پودر شیر خشك جلوگیری می‌كند حال با توجه به این تفاصیلی كه در بالا انجام شد لزوم داشتن یك كارخانه یا حتی چند مركز فرآوری پودری در جای جای كشور به نظر می‌رسد كه می‌تواند علاوه بر ممانعت از افزایش قیمت منجر به كاهش واردات و یا حتی به صادرات این محصولات می انجامد و منجر به استفاده بهینه از منابع می‌شود لذا این قسمتی از مزایای این طرح در صورت احداث است كه می‌توان به آن تكیه داشت.

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 2:03 ] [ بابک ]
[ ]

پروژه کارآفرینی پرورش ماهی کپور

پروژه کارآفرینی پرورش ماهی کپور

پروژه کارآفرینی پرورش ماهی کپور در 27 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات27
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیطرح توجیهی و کارآفرینی

توضیحات کامل

پروژه کارآفرینی  پرورش ماهی کپور در 27 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

پیش گفتار:

استفاده مطلوب از منابع آبی، مسئله ای است که نباید از سوی کارشناسان امور نادیده گرفته شود، زیرا وضعیت اقلیمی کشورمان اقتضا می کند که حداکثر بهره برداری از منابع آبی صورت می گیرد. برای استفاده حداکثر از این منابع در مرحله اول باید از به هدر رفتن آب جلوگیری کنیم در ایران باستان روشهائی را مورد استفاده قرار می دادند که هم اکگنون نیز در اکثر مناطق کشور مرسوم است. از جمله این روشها احداث مخازن ذخیره آب است که پس از انباشتن آب در آن، در مواقع لزوم جهت امور کشاورزی و دامداری و غیره به مصرف میرسد. با توجه به وجود مخازن ذخیره آب که از قبل موجود بوده و همچنین احداث شبکه های آبیاری می توانیم از این منابع آبی جهت پرورش ماهی استفاده نمائیم. البته تجربیات در این مورد اندک است و لازم است متخصصین فن با مشاوره و همکاری، شرایط مساعد جهت انجام این کار را فراهم آورند.

امروزه با توجه به نقش و اهمیت آبزیان در تأمین پروتئین انسان، پرورش انواع آبزیان در سطح وسیعی مورد عنایت و توجه قرار گرفته است. بطوریکه هم اکنون سرمایه گذاری قابل توجهی را به سوی خود جلب کرده و افراد زیادی به این فن روی آورده اندآبیاری jlj  Hfdhvd . از طرفی محدودیت صید از دریاها و آبهای آزاد  و همچنین افزایش تقاضای بازار، خود عاملی جهت استفاده از آبهای داخلی در پرورش آبزیان می باشد.

در کشور ما علیرغم وجود استعداد های بالقوه فراوانی که در مناطق ساحلی فراهم است، امکانات و استعداد های قابل توجهی نیز در اراضی و آبهای داخلی وجود دارد که می تواند در پرورش آبزیان و تولید مقدار قابل توجهی پروتئین سفید مورد استفاده قرار گیرد. از جمله این امکانات قنوات، چشمه ها و چاههای کشاورزی هستند که یا در مظهر اغلب آنها استخر های کوچک و بزرگ ذخیره آب موجود بوده و یا امکان احداث چنین استخرهائی در مجاورت آنها وجود دارد. با توجه به شرایط و موقعیت خاصی که این استخر ها از آن برخوردار هستند می توان به پرورش ماهی در آنها اقدام نمود. بعضی از این استخر ها با توجه به شرایط محیطی و موقعیت جغرافیائی جهت پرورش کپور ماهیان و بعضی از آنها جهت پرورش ماهیان سرد آبی (قزل آلا)، میتوانند مورد استفاده قرار گیرند. در این جزوه آموزشی صرفاً مسائل مربوط به پرورش کپور ماهیان در استخر های ذخیره آب کشاورزی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و امید است مورد استفاده عموم عالاقمندان بویژه روستائیان و کشاورزان عزیز قرار گیرد و در آشنائی هر چه بیشتر آنها با شیلات. علی الخصوص حرفه پرورش ماهی موثر واقع شود.

جایگاه اصلی این ماهی در رودخانه آمور چین است. برای اولین بار در سال 1345 شمسی به منظور مبارزه با رویش نامتعادل گیاه در مرداب انزلی از کشور شوروی سابق به ایران وارد شد.

دلایل انتخاب موضوع:

1- گوشت ماهی یکی از نیازهای اساسی برای بدن انسان است.

2- به دلیل کمبود مصرف سرانه ماهی در ایران نسبت به سایر کشورهای جهان.

3- بهتر بودن گوشت ماهی نسبت به گوشت قرمز.

4- تامین مایحتاج مصرف ماهی خود.

5- به دلیل وجود سرشار امگا 3 و سایر پروتئینهای مفید در گوشت ماهی.

6- علاقه شخصی نسبت به پرورش آبزیان از جمله ماهی.

 

برخی از اطلاعات مورد نیاز:

تعدادبچه ماهی رهاسازی شده در استخر: به ازای هر مترمربع 5/1 قطعه بچه ماهی.

مقدار خوراک: به ازای هر ماهی در طول دوره پرورش 25 کیلوگرم یونجه.

مقدار بازدهی (تولید گوشت): به ازای هر ماهی 1 کیلوگرم گوشت تولیدی در طول دوره.

طول دوره پرورش: 6 ماهه.

تعداد استخر: 3عدد به متراژ 1000،1300و1700 متری.

دلیل تفاوت متراژ استخرها: متفاوت بودن مقدار اکسیژن موجود در آب هر استخر.

قیمت هر کیلوگرم گوشت برای فروش: براساس اطلاعات بدست آمده و تحقیقات انجام گرفته هر کیلوگرم 22000 ریال.

نحوه تقسیم سود: به صورت مساوی

نحوه تعیین استهلاک:

(به روش خط مستقیم)

تذکر:

در صورت لذوم اخذ وام باید محاسبات مالی طرح را به صورت کامل انجام داده و به بانک کشاورزی ارائه داد و پس از بررسی کارشناسی بانک مذبور و تعیین سقف وام دریافتی مبلغ وام طی مراحل قانونی دریافت   می شود.

(نمونه ای از فرم محاسبات های طرح و فرم درخواست وام در جزوه ضمیمه شده است.)

(پروژه ما نیاز به وام نداشته و مدارک فقط جهت توجیه ضمیمه شده است.)

مراحل واگذاری انشعاب برق:

1- درخواست انشعاب به ادراه برق محل انجام پروژه.

2- تکمیل فرمهای واگذاری توسط متقاضی.

3- بازدید ختی از مراحل و برآورد میزان برق مورد نیاز.

4- تخمین هزینه های انشعاب رسانی.

5- واریز وجه به حساب اداره مذبور.

6- انتقال انشعاب برق از نزدیکترین انشعاب برق موجود در محل انجام پروژه.

محاسبات مربوط به احداث ساختمان های مورد نیاز:

1- استخر پرورش: بهای هر مترمربع 160000ریال به متراژ1000، 1300و1700متری.

2- ساختمان اداری: بهای هر مترمربع 1000000ریال به متراژ 40متر.

3- ساختمان کارگری: بهای هر مترمربع 1000000ریال به متراژ60متر.


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 2:03 ] [ بابک ]
[ ]

پروژه کارآفرینی طرح تولید آجر فشاری

پروژه کارآفرینی طرح تولید آجر فشاری

پروژه کارآفرینی طرح تولید آجر فشاری در 35 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات35
حجم6 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیطرح توجیهی و کارآفرینی

توضیحات کامل

پروژه کارآفرینی طرح تولید آجر فشاری در 35 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

مقدمه :

آجر سنگی است ساختگی (مصنوعی) كه نوع رسی آن از پختن خشت (گل شكل داده شده) و نوع ماسه آهكی آن از عمل آوردن خشت ماسه آهكی (كه از فشردن مخلوط همگن ماسه سیلیسی و آهك در قالب ساخته می‌شود) با بخار تحت فشار زیاد به دست می‌آید، آجرهای بتنی همانند بلوكهای سیمانی تهیه می‌شوند. آجر رسی عمدتاً از سیلیكاتهای آلومینیوم بوده و آجر ماسه آهكی از سنگدانه‌های ریز سیلیسی تشكیل شده است كه توسط خمیری از جنس سیلیكات كلسیم به همدیگر چسبیده‌اند. این آجر معمولاً به رنگ خاكستری است ولی می‌توان با افزودن رنگ مناسب آن را به رنگهای دیگر نیز تولید نمود. آجر به اشكال مكعب مستطیل توپر، سوراخدار، توخالی (مجوف تیغه‌ای و سقفی) و قطعات نازك تولید می‌شود. از آجر در ساختن دیوارهای باربر، تیغه‌های جدا كننده، سقفهای تیرچه بلوك، طاق ضربی بین تیرآهنها و نمای خارجی و داخلی ساختمانها بهره‌گیری می‌شود.

تاریخچه آجر

آجر از قدیمی ترین مصالح ساختمانی است که قدمت آن بنا به عقیده برخی از باستان شناسان به ده هزار سال پیش می رسد.در ایران بقایای کوره های سفال پزی و آجر پزی در شوش و سیلک کاشان که تاریخ آنها به هزاره چهارم پیش از میلاد می رسد پیدا شده است. همچنین نشانه هایی از تولید و مصرف آجر در هندوستان به دست آمده که حاکی از سابقه شش هزار ساله آجر در آن کشور است وازه آجر بابلی و نام خشت هایی بوده که بر روی آنها منشورها  قوانین و نظایر آنها را می نوشتند گمان می رود نخستین بار از پخته شدن خاک دیواره ها و کف اجاق ها به پختن آجر پی  برده اند

کوره های آجر پزی ابتدایی بی گمان از مکان هایی تشکیل می شده که در آن لایه های هیزم و خشت متناوبا روی هم چیده می شده است.

فن استفاده از آجر ازآسیای غربی به سوی غرب مصر و سپس به روم و به سمت شرق هندوستان و چین رفته است در سده چهارم اروپایی ها شروع به استفاده از آجر کردند ولی پس از مدتی از رونق افتاده و رواج مجدد از سده 12 میلادی بوده که ابتدا از ایتالیا شروع شد.

در ایران باستان ساختمان های بزرگ و زیبایی بنا شده اند که پاره ای از آنها هنوز پا بر جا هستند؛ نظیر طاق کسری در غرب ایران قدیم ، آرامگاه شاه اسماعیل سامانی در گنبد کاووس و مسجد اصفهان را که با آجر ساخته اند همچنینی پلها و سد های قدیمی مانند پل دختر  سد کبار در قم از جمله بناهای قدیمی می باشند.

سوابق مجریان طرح

- نام شرکت تعاونی آجرنگین كویر اردكان می باشد.

- سرمایه شرکت 2557520000 ریال (مقسم به 511504 سهم 5000 ریالی) است.

- موضوع :تولید آجر فشاری

- محل: 60 كیلومتری اردكان

برای ثبت شرکت تعاونی باید اقدامات زیر را انجام داد:

گرفتن مجوز (باید طبق نظر استانداری و اداره فنی سازمان صنعت و معدن رفته و نامه مورد نظر را طبق نوبت به خانه صنعت و معدن "خود مؤسسه صنعت و معدن "برده و بعد از موافقت برای كسب پروانه تاسیس به خانه صنایع و معادن مراجعه كرد)

مجوز های مربوط به فعالیت

الف ) مجوز تامین آب: ما در این پروژه آب را از طریق منبع آب زیر زمینی تأمین می کنیم

 

ب)موافقت اداره برق با برقراری انشعاب برق.

فصل هشتم : طرح توجیحی

 

میزان سرمایه گذاری ثابت

كلیه سرمایه گذاری ثابت پیش بینی شده به شرح جدول (1) است.

برای كلیه ی دارایی ها 10% هرینه ی پیش بینی نشده در نظر گرفته ایم.

 

جدول (1)

 

ردیف

شرح

قیمت تمام شده كل (ریال)

در صد نسبت به كل

1

ساختمان

165,300,000

8.03

2

ابزار آلات

13,200,000

0.64

3

ماشین آلات

1,518,000,000

73.78

4

وسایط نقلیه

66,000,000

3.21

5

تاسیسات

288,310,000

14.01

6

اثاثه

6,710,000

0.33

جمع

 

2,057,520,000

100

 

 

1-ساختمان:

جدول (2)لیستی از هزینه های پیش بینی شده ساختمان را نشان می دهد.

ردیف

شرح

زیربنا

هزینه هر متر مربع

قیمت تمام شده كل (ریال)

1

انبار تجهیزات

50

900,000

45,000,000

2

اتاق كارگری

100

900,000

90,000,000

3

سرویس بهداشتی

9

1,100,000

9,900,000

4

اتاق اداری

20

900,000

18,000,000

5

موتور خانه برق

12

200,000

2,400,000

6

تسطیح

 

4,000,000

4,000,000

7

دیوار كشی

 

54,000,000

54,000,000

8

پیش بینی نشده

 

2,233,000

22,330,000

جمع

 

191

 

165,300,000

 

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 2:03 ] [ بابک ]
[ ]

پروژه کارآفرینی تولید قطعات صنعتی به روش ماشین کاری (تراشکاری)

پروژه کارآفرینی تولید قطعات صنعتی به روش ماشین کاری (تراشکاری)

پروژه کارآفرینی تولید قطعات صنعتی به روش ماشین کاری (تراشکاری) در 45 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات45
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیطرح توجیهی و کارآفرینی

توضیحات کامل

پروژه کارآفرینی تولید قطعات صنعتی به روش ماشین کاری (تراشکاری) در 45 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

خلاصه طرح :

 

عنوان طرح :

تولید قطعات صنعتی به روش ماشین کاری (تراشکاری)

ظرفیت سالیانه :

150 تن

مجری طرح :

درقالب شرکت تعاونی تولیدی قطعه تراش تلاش قدمگاه

محل اجرای طرح :

شهرستان قدمگاه

شماره و تاریخ ثبت :

شماره     در تاریخ

اشتغالزایی طرح :

10 نفر

تعداد اعضا ( سهامداران ) :

7 نفر

فروش سالیانه :

000/575/7 هزار ریال

هزینه های سالیانه :

7001364 هزار ریال

درصد نقطه سربسری :

35

نرخ بازگشت سرمایه(متوسط6سال اول تولید)‌ :

83/27

دوران بازگشت سرمایه :

سه سال و نیم

سرمایه گذاری ثابت سرانه طرح :

112971 هزار ریال

كل سرمایه گذاری سرانه :

257652 هزار ریال

 

 

 

خلاصه جدول شرح سرمایه گذاری و نحوه تأمین منابع مالی طرح

(‌ارقام به هزارریال )

ردیف

شرح

مبلغ

سهم متقاضی

سهم بانك

انجام شده

باقیمانده

كل

درصد

مبلغ

درصد

1

جمع سرمایه ثابت

903775

394000

109775

503775

55

400000

45

2

سرمایه در گردش

1157445

0

1157445

1157445

100

0

0

3

كل سرمایه گذاری

2061220

394000

1267220

1661220

80

400000

20

 

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 2:02 ] [ بابک ]
[ ]

پروژه کارآفرینی تاسیس كارخانه تولیـد قطعه پرسی بدنه خودرو با ظرفیت 250/000 قطعه در سال

پروژه کارآفرینی تاسیس كارخانه تولیـد قطعه پرسی بدنه خودرو با ظرفیت 250/000 قطعه در سال

پروژه کارآفرینی تاسیس كارخانه تولیـد قطعه پرسی بدنه خودرو با ظرفیت 250000 قطعه در سال در 19 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات19
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیطرح توجیهی و کارآفرینی

توضیحات کامل

پروژه کارآفرینی تاسیس كارخانه  تولیـد قطعه پرسی بدنه خودرو  با ظرفیت 250000 قطعه در سال در 19 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

خلاصه طرح

 

 

 

موضوع طرح : تولید قطعه پرسی بدنه خودرو

 

ظرفیت :  000/250 قطعه در سال

 

 

سرمایه گذاری كـل: 855/195388

 

سهم آوردة متقاضی: 88/19538

 

سهم تسهیلات: 97/175849

 

دورة بازگشـت سرمایه: سه سال و پنج روز

 

میزان اشتغالزایی : 56 نفر

 

نام و نوع شرکت : شرکت پرس سهامی خاص خراسان

 

تاریخ تاسیس و محل : 1/11/87  شهرک صنعتی بینالود

 

 

 

 

  

 مقدمــه :

 

 استان خراسان جزء بزرگترین استان های کشور  بوده و از استان های پر جمعیت کشور می باشد و دارای بیشترین قشر جوان جویای کار می باشد و با توجه به همسایگی این استان با کشور افغانستان و وجود زیاد مواد مخدر ، بیکاری این قشر از جوانان می تواند بستر مناسبی جهت سوق به سمت مواد مخدر باشد که با ایجاد کارخانه ها و کارگاه های بزرگ و کوچک می توان بستر مناسبتری برای اشتغال جوانان ایجاد کرد .

با توجه به افزایش جمعیت و روند رو به رشد استفاده از خودرو های داخلی در سنین مختلف از جوانان تا کهنسالان جهت افزایش راحتی و بعلت قیمت نسبتا پایین خودرو ها در مقایسه با خودرو های خارجی و قیمت های بالای آنها و بازار فروش بالای خودرو های داخلی ، احداث چنین کارخانه ای در منطقه خراسان علاوه بر حمایت از خودرو سازان داخلی و منطقه ای ،نیاز به خودرو های خارجی را کمتر کرده و با توجه به نیاز بازار داخل به قطعات مربوطه به دلیل فراوانی خودرو های داخلی می تواند کاری مفید در راستای حمایت از صنعت داخلی باشد .

 

ضمن اینکه با اجرای این طرح می توان بستر مناسبی را برای اشتغال نیروهای ماهر و نیمه ماهر منطقه فراهم نمود و بستر مناسبی برای اشتغال جوانان منطقه باشد .

 

مراحل تولید قطعات با ورود ورق خام ابتدا در ابعاد مورد نیاز به وسیله دستگاه برش ، برش زده و سپس توسط دستگاه خم به قطعات ، خم و قوص ها لازم را می دهند . بعد از آن ابتدا در دستگاه کشش و پرس اولیه قرار گرفته و هم راستا با کشش شکل اولیه به ورق داده می شود سپس در دیگر          دستگاه های پرس قرار گرفته و شکل های بعدی و نهایی به قطعات داده می شود . در انتها قطعات برای استفاده در بازار داخلی بسته بندی شده  و جهت استفاده خودرو سازان داخلی عرضه می گردد.


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 2:02 ] [ بابک ]
[ ]
صفحه قبل 1 ... 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 صفحه بعد