paperdownfile

محصولات دانشجویی

پروژه کارآفرینی تولید موزاییك

پروژه کارآفرینی تولید موزاییك

پروژه کارآفرینی تولید موزاییك در 24 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات24
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیطرح توجیهی و کارآفرینی

توضیحات کامل

پروژه کارآفرینی تولید موزاییك در 24 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

مقدمه

با نگاهی به گذشته تاریخ پزشكی كشور و بروكراسی حاكم بر نظام جمعیت شناسی و جامعه گزینی پاك و سالم و به دور از آلودگی و مملو از پاكیزگی به راحتی پی به لزوم بهداشت و مناطق عاری از آلودگی برای زندگی می بریم و همچنین نگاهی به گذشته ی زندگی بشری و استفاده انسان های قرون گذشته از وسایل سنگی از قبیل ظرف ها وسایل شكار و حتی زندگی آن ها در داخل غارها به راحتی پی به علاقه مفرط انسان به پاكیزگی می بریم و از این همه استفاده آن ها از سنگ می فهمیم كه سنگ و محصولات متنوع آن بهداشتی بوده و خواهدبود. و از آن جا كه دین و ایمان ما و به گفته ی انبیاء و اولیاء الهی كه پاكیزگی را نیمی از ایمان ما می دانند لازم و ملزوم به رعایت پاكیزگی می شویم.

در گذشته اكثر كوچه ها و معابر حتی منزل ها از خاك پوشیده شده بود و با كمی بارش باران و عبور آب به علت چاله هایی كه به وجود می آمد باعث جمع شدن آب و بو گرفتن آن و در نهایت هجوم اكثر حشرات كثیف و آلوده می شد. بعد از این به فكر راه كار بودند كه آسفالت سطح خیابان ها و جاده ها و معابر عمومی را گرفت به نسبت خیلی بهتر و بهینه تر و با عمر مفید بیشتر از خاك و سنگریزه می باشد ولی باز هم بر اثر رفت و آمد زیاد و بارندگی شدیددوباره دچار فرسایش و نابود شدن می باشد كه هر چند وقت یك بار نیاز به ترمیم دارد.

تا در نهایت به همت متخصصین در امر این محصولات موزائیك و سنگ فرش به عرصه ظهور پیوست و امروزه تمام پیرامون زندگی انسان از حیاط منزل گرفته تا پیاده روها از سنگ فرش و موزائیك استفاده می شود.

موزائیك محصولی است كه با عمر طولانی و شست و شوی راحت وبه راحتی نیز دچار فرسایش و خراب شدن نیست.

همچنین در صورت استفاده از تخصص خوب و محصول مناسب می تواند زیبایی خاصی به شهر و خیابان ها داده شود. قابل بیان است كه این محصول در اكثر كشورها به صورت كاملا اتوماتیك به عرضا تولید رسیده است و باز هم می توان این محصول را مكانیزه تر از حال و قبل كرد.

انشاءالله و با یاری خداوند متعال و همت متخصصین و دست اندركاران این محصول موفقیت چشمگیری خواهیم داشت و در امر صادرات این محصول اقدام بیشتری خواهیم كرد.

با امید به خدا

الف) بررسی های اقتصادی

  1. تعریف محصول:

این محصول عبارت از فشردن چند فرآورده معدنی از قبیل ریگ و ماسه و سیمان و پودر سنگ كه در ابعاد و فرم مختلف تولید می شود كه ابعاد آن از قبلی 30*30 و 25*25 و شش گوشه و موزائیك های رنگی می توان اشاره كرد و فرم های آن به صورت تخت یا راه دار را میتوان نام برد. وزن محصول البته به صورت قبل از خشك شدن حدودا 1700 كیلوگرم و بعد از خشك شدن حدودا 1500 می باشد.

ما در این طرح سعی كرده ایم موزائیك را از تمام ابعاد اقتصادی دارایی و تمام تجهیزات و تكنولوژی ساخت موزائیك بررسی كنیم و ازموارد خاص این طرح باید به كوچك بودن محل تحقیقاتی نام برد و به همین سطح باید نكاتی ریز مثل صرفه اقتصادی و كمبود دستگاهها و پائین بودن سطح مكانیزه بودن دستگاه ها را مورد نظر داشت.

این محصول عبارت است از تولید صنعتی موزائیك كه به ماكزیمم 700 متر در روز می باشد و ظرفیت تولید از 270 تا 300 هزار متر در سال می باشد.

  1. كاربرد محصول

موزائیك همان طور كه در مقدمه اشاره ای كوتاه شد برای قسمت هایی كه بهداشت و زیبائی و حتی صرفه اقتصادی مورد نظر باشد از موزائیك استفاده می شود.

مورد سؤال این جا این است كه چرا اقتصادی.....

باید این را ذاكر شد كه در سال های قبل شاید موزائیك یك محصولی بود كه صرفه اقتصادی نداشته است ولی در سال های اخیر با پیشرفت تكنولوژی و بعد از پدید آمدن سرامیك و كاشی موزائیك به صورت كم رنگ تر از قبل ظاهر می شود.

ولی از كاربرد آن می توان استفاده موزائیك برای سنگ فرش كردن اتاق ها – حیاط منزل و همچنین پیاده روهای خیابان ها را نام برد. و از كاربرد در مناطق وسیع در پاركها و سوله های صنعتی و غیر صنعتی یاد كرد. موزائیك محصولی است كه بسیار در مقابل رطوبت و مقاوم و برای محل هایی كه عایق بندی مطمئنی مورد نظر باشد استفاده می شود.

  1. كالاهای رقیب و جانشین:

موزائیك محصولی است كه به علت صرفه اقتصادی محصولی به راحتی نمی تواند جانشین آن شود. ولی كاشی و سرامیك از آن جا كه بسیار زیباتر و حتی مقاوم تر از موزائیك است. رقیب سرسخت موزائیك می باشد. البته ناگفته نماند كه كاشی و سرامیك د ركف آشپزخانه حمام و سرویس ها داخل كنزل كاربرد فراوان دارد و موزائیك در اخل حیاط منزل و سوله ها و مناطق وسیع تر از داخل منزل استفاده می شود.

  1. ظرفیت تولید:

تولید سالیانه با توجه به میزان مصرف در تعداد فصل های سال تغییر می كند تولید این محصول در تابستان به حداكثر خود می رسد و متقابل در فصل زمستان با كاهش ساخت و ساز به حداقل خود می رسد. و با توجه به ساخت و سازهای دولتی و شهرك سازی های مختلف كه در گوشه و كنار می شود دارای افت و خیزهای فراوان است و همان طور كه در تعریف اشاره شد میزان تولید در روز به 1000 متر و در سال به 270 تا 300 هزار متر می رسد. البته ناگفته نماند این اعداد و ارقام امكان صحت صد در صد ندارد ولی طبق گفته صاحب كارگاه اگر تولید زیاد داشته باشد محصول در انبار بماند تولید قطع می شود و این ظرفیت ثابت نمی باشد.


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 3:27 ] [ بابک ]
[ ]

پروژه کارآفرینی تولید ورق حلب

پروژه کارآفرینی تولید ورق حلب

پروژه کارآفرینی تولید ورق حلب در 31 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات31
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیطرح توجیهی و کارآفرینی

توضیحات کامل

پروژه کارآفرینی تولید ورق حلب در 31 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

مقدمه :

    ورق حلب به عنوان کالای واسطه مصرف گسترده ای در صنایع خصوصاً در صنایع غذایی ، شیمیایی و ... به عنوان مواد بسته بندی دارد این ورق ها پس از عملیات لاک زنی وچاپ برروی آنها به صورت کویل و بندل به واحدهای تولید ظروف بسته بندی از قبیل سازندگان قوطی و ... ارسال می شود . تا ظروف تولیدشده به واحدهای تولید مواد غذایی وشیمیایی که تولیدات آنها نیاز به بسته بندی دارند فرستاده شود .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 معرفی محصول :

    محصول مورد نظر ورق روغنی قلع اندود می باشد که اصطلاحاً آنرا ورق حلب یا « Tin plate »   می نامند .

 

    وضعیت استاندارد ( ملی یا بین المللی ) :

    استاندارد ملی 2368 واستاندارد جهانی آن عبارت است :

                                             EURO NORM 10203

    موارد مصرف وکاربرد محصول

    ورق حلب به عنوان کالای واسطه ای در صنایع غذایی و... کاربرد دارد. این ورقه ها پس از لاک زنی وچاپ به واحدهای تولید ظروف بسته بندی از قبیل قوطی و... فرستاده می شوند تا ظروف تولید شده به واحدهای تولید مواد غذایی که تولیدات آنها به بسته بندی نیاز دارند ارسال شود .

    کالاهای جایگزین :

    کالاهای جایگزین ورق حلب دربرخی موارد می تواند قطعات پلاستیکی وآلومینیمی درزمینه صنایع بسته بندی ونیز ورق گالوانیزه دربرخی مصارف دیگر باشد .

 

 

 

 

 

    کشورهای عمده تولید کننده ومصرف کننده محصول :

    کشورهای عمده تولید کننده عبارتند از : آلمان ، انگلیس ، فرانسه ، برزیل ، آمریکا ، وکره                 ( کشورهای تولید کننده ورق های حلب      single Reduce با ضخامت بیش از    ونوع دوم Double Reduce  با ضخامت کمتراز)

وکشورهایی ازقبیل چین ، ترکیه ، قزاقستان و... فقط تولیدکننده ورق های از نوع   single Reduce  می باشند .

    کشورهای مصرف کننده ورق حلب کشورهای صنعتی جهان خصوصاً کشورهایی که درزمینه صنایع تبدیلی کشاورزی فعالیت دارند به منظور بسته بندی مواد غذایی و ... از آن استفاده می نمایند .

    بررسی بازار :

    واردات این محصول به موافقت وزارت صنایع ونیز موافقت وزارت بازرگانی بستگی دارد . لازم به تذکر است که ورق حلب که فقط نورد شده باشد منحصراً موکول به موافقت وزارت بازرگانی می باشد.


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 3:26 ] [ بابک ]
[ ]

پروژه کارآفرینی تولید پیچ

پروژه کارآفرینی تولید پیچ

پروژه کارآفرینی تولید پیچ در 30 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات30
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیطرح توجیهی و کارآفرینی

توضیحات کامل

پروژه کارآفرینی تولید پیچ در 30 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

 معرفی محصول

    تعریف پیچ : 

    پیچ قطعه استوانه ای است که بر سطح استوانه آن شیاری مار پیچ ایجاد شده است و از آن برای اتصال به کمک مهره استفاده می شود . البته برخی اوقات با حدیده کردن قطعه ، بدون کمک مهره نیزمی توان اتصال را عملی کرد .

    بطور کلی از پیچ برای بستن قطعاتی استفاده می شود که بتوان آنها را به سهولت از هم جدا   کرد .

    از پیچ ، همچنین برای ایجاد نیروی طولی زیاد در پرسهاوگیره ها وبرای تبدیل حرکت دورانی  به حرکت مستقیم در ماشین تراشی و ... استفاده می گردد .

     تعریف مهره : 

    مهره استوانه ای است که سطح داخلی آن دنده کاری شده است وسطح خارجی آن نیز شکل منشوری چند ضلعی دارد .

    پیچ و مهره متداولترین وسائلی در صنعت می باشد که برای اتصال قطعات بکار می رود . مصرف پیچ ومهره باازدیاد محصولات صنعتی وهمچنین خودروسازی در ایران روزبروز بیشتر    می شود . از نظر موارد کاربردوساخت در صنعت پیچ ومهره بترتیب زیر تقسیم بندی می شوند .

   1- پیچ ومهره هایی که بوسیله ماشین های تراش معمولی یا اتوماتیک ساخته می شوند که اصطلاحاً آنها را پیچ ومهره های دقیق می نامند .

       2- پیچ ومهره هایی که به طریق سرد پرس شده وساخته می شوند با استفاده از این روش پیچ ومهره M20 به پایین ساخته می شوند .

3- پیچ ومهره هایی که به طریق گرم پرس شده وساخته می گردند با اسیتفاده از این روش پیچ ومهره از قطر 20 میلیمتر به بالا ساخته می شوند.

 

 انواع پیچ ومهره وموارد استفاده از آنها : 

    پیچ ها انواع بیشماری دارند در این بخش نمونه هایی از انواع پیچ ومهره که کاربرد زیادی دارند مورد بررسی قرار می گیرند .

    پیچ ها ( پیچ های نه معمولاً با مهره استفاده می گردند .)

معمولاً پیچ ها دارای سر شش گوش ، مربع ویا گرد هستند . انواع پیچ ها کاربردهای مختلف دارند .

     پیچهای شش گوشه سر پهنی دارند که شوراخ شش گوشی در آنها تعبیه شده است . این پیچها برای نگهداری قسمت های مکانیکی حساس ماشین آلات کابرد وسیعی دارند . پیچهای ماشین که سر شش گوش ویا چهار گوش با واشرهایی در شیار خالی آنها است که در طول پیچیدن ثابت   می شوند .

 

 

  پیچهای اسکلت های فولادی   : 

  الف : پیچها ی اصطکاکی : پیچهای torqre  از طریق ترکیب پیچ مهر وواشر با نیروی اصطکاکی تولید شده بین آنها محکم می شوند این پیچها سر شش گوش ویا گرد دارند وبرای اتصالات چار چوبهای فولادی frumes  تیرهای حمال پل وموارد مشابه استفاده می شوند .

    پیچهای حدیده شده : برای جلوگیری از جابجایی اجزای اتصال یافته این پیچها در داخل – سوراخهای قلاویز شده ثابت می شوند . این پیچها استوانه ای ویا مخروطی هستند پیچ های    حدیده شده برای مونتاژ ماسین آلات استفاده می شوند .

پیچهای مهارکننده که در زمینه ساختمان سازی برای ایجاد فضای معین بین دو صفحه ونگهداری آنها استفاده می شوند .

    پیچهای  arrlays   عمدتاً در وسائل نقلیه استفاده می شوند این پیچها سر گرد و چتر مانند با یک یا دو پره دارند که از حرکت پیچ جلوگیری می کند .

    پیچهای شکاف دار که قسمت استوانه ای آن تحت بار نیست وبعنوان پینا استفاده می شوند .

   پیچهای track برای ثابت کردن صفحات بهم چسیبده ریل ها استفاده می شود .

    پیچهای stud که رزوه هایی در دو انتهایشان دارند یک انتهای آنها بطور دائم در داخل قطعه ثابت می شود وانتهای دیگر با مهره ثابت می گردد.                                                                    

پیچهای فونداسیون : که در فونداسیون اسکلت های فولادی کار گذاشته می شوند این پیچ ها با اشکال I ویا j قابل دسترس می باشند . پیچ های چشمی که سر حلقه مانندی دارند واز آنها بعنوان اتصال معلق استفاده می شود .

پیچهای 18 شکل که در دو انتهای آنها رزوه می باشد وبعنوان تعلیق کننده از این پیچها استفاده  می شوند .

    پیچ های soit- t که در شکافهای t شکل ثابت می شوند .

    پیچهای لبه دار و واشر دار: پیچهای با سر شش گوش هستند که دارای لبه های با قطر بزگ تر از پهنای سر پیچ می باشند .

    پیچهای گردن فنجانی چهارگوش : که گردن چهار گوش زیر کلگی پیچ از حرکتشان جلوگیری می کند . از پیچ ها عمدتاً در کارهای چوبی استفاده می شود .

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 3:26 ] [ بابک ]
[ ]

پروژه کارآفرینی تولید الكتروموتور

پروژه کارآفرینی تولید الكتروموتور

پروژه کارآفرینی تولید الكتروموتور در 25 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات25
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیطرح توجیهی و کارآفرینی

توضیحات کامل

پروژه کارآفرینی تولید الكتروموتور در 25 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

مقدمه

ما سعی كرده ایم كه در این پروژه گزیده ای از مراحل ساخت یك الكتروموتور را به اختار توضیح دهیم. كه عملا الكتروموتورها كاربرد های فراوانی در صنعت دارند كه الكتروموتور ها به چند دسته تقسیم می شوند كه در ادامه به آن اشاره خواهیم كرد.

هدف از این پروژه آشنا كردن شما به گوشه ای از سیر و روند تولید یك قطعه فنی مثل الكتروموتور می باشدكه در آن به مسائلی از قبیل تعداد نیروی انسانی مورد نیاز- مواد اولیه ساخت- مراحل ساخت و ... اشاره می كنیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خلاصه طرح

معمولا كارخانه های تولید الكتروموتور ژنراتور و امثال اینها از شركتهای سازمان گسترش نوسازی صنایع ایران می باشند كه دارای چندین كارگاه تولیدی- آزمایشگاه- انبار و ... می باشد كه معمولا قدرت الكتروموتورها بین  تا  می باشند كه می توان بیشتر یا كمتر نیز باشد. و معمولا مواد اولیه مثل سیم مسی از داخل كشور تهیه می شود و بعضی مواد دیگر از خارج وارد می شود و محصول به كشورهایی جون عراق- تركمنستان و ... صادر می شود و با توجه به وسعت كار نیروی انسانی آن متفاوت است.

 

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 3:26 ] [ بابک ]
[ ]

پروژه کارآفرینی تولید بلورهای صنعتی

پروژه کارآفرینی تولید بلورهای صنعتی

پروژه کارآفرینی تولید بلورهای صنعتی در 55 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات55
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیطرح توجیهی و کارآفرینی

توضیحات کامل

پروژه کارآفرینی تولید بلورهای صنعتی در 55 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

مقدمه :

نظر به اینكه دیرگدازها یكی از مشقات مواد سرامیكی هستند در ایتدا مقدمه  زیر كه خلاصه ای از سرامیك و چكونگی پیدایش و رشد آن می باشد عنوان می گردد :

سرامیك از لغت یونانی كراموس اقتباس گردیده كه معادل این لغت در انگلیسی pottery و مترادف فارسی آن سفال است . در زمانهای قدیم مواد سفالی با سفالینه ها عموماً به موادی كه از گل پخته ساخته شده بودند اطلاق می شد . طبق تعریف قدیمی سرامیك شامل انواع سیلیكانها بوده كه از آن میان فرآورده های سفالی ، سیمان و شیشه های سیلیكانی را می توان نام برد ، از دیرباز هنر سفالگری از طریقه شكل دادهن و پخت گل ( گل رس ) در تمدنهای مختلف ( اكثراُ شرقی و به خصوص آسیا ) مرسوم بوده است . قطعات سفالی به دست آمده و آزمایش آنها توسط باستانشناسان در حقیقت بهترین شاهد این مدعاست . اشیای گلی پخته شده ای مربوط به 6500 سال قبل از میلاد به دست آمده كه نشان می دهد كه قدمت این هنر بسیار زیاد است ، سفالگری در 4000 سال قبل از میلاد به صورت یك حرفه بازرگانی درآمده ، اشیای ساخته شده سفالی یكی از كالاهایی بود كه مورد داد وستد تمدنهای مختلف قرار می گرفت . به موازات سفالگری ، شیشه گری نیز كه نزدیك به سرامیك می باشد در زمره هنرای باستانی محسوب می شده است . در دورانهای قدیم ( عصر حجر ) از شیشه طبیعی آتشفشانی ( ابسیدین ) استفاده می شده است و در سال 1500 قبل از میلاد در مصر شیشه گری یك صنعت رایج محسوب می گردید . البته ساخت شیشه را بدواً به فینقیها نسبت می دهند و به حدود 3000 سال قبل از میلاد مسیح برمی گردد ، این اقوام كه در بین النهرین ( حوالی عراق و سوریه فعلی ) سكونت داشتند در ابتدا از تركیب شن و سنگ آهك و خاكستر گیاهان  دریایی كه حاوی مقادیری كربنات سدیم است ، شیشه را ساختند ، نحوه كشف این صنعت نیز جالب توجه است بدین ترتیب كه چون فینقیها عمدتاً از طریق دریانوردی امرار معاش می نمودند ، خوراك آنها و سایر مایحتاجشان از دریا تامین می شد و به همین جهت از ساقه گیاهان دریایی جهت مصارف سوختی استفاده می كردند و احتمالاً زمانی كه این گیاهان را در بعضی سنگها شفاف و پر تلالو گردیده كه این مشاهدات منشأ ظهور صنعت شیشه سازی گردید . از میان فرآورده های سرامیكی سیمان نسبتاً جدید تر است و از عمر سیمان مصرفی به شكل امروز شاید بیش از صد الی صد و پنجاه سال نمی گذرد ، البته ناگفته نماند كه رومیهای قدیم از تركیب آهك مرده و خاكستر آتشفشانی نوعی سیمان هیدرولیك ساخته بودند ولی به نظر می رسد كه این امر دیر زمانی نپائیده ، از بین رفته بود ولی بعدها خاصیت هیدرولیكی مخلوط آهك مرده و گل رس ( سفت شدن و نفوذ ناپذیری مخلوط مذكور بر اثر تماس با آب ) كشف گردید .

 

 

 

هدف از اجرای پروژه :

بطور قطعی وقتی كه یك نفر اقدام به بازگشایی یك شركت تولیدی می نماید هدف اصلی و اولیه آن كسب درآمد حاصل ( حلال ) برای رفع نیازهای اولیه خود و محتاج نبودن به افراد دیگر برای زندگی می باشد و لیكن هدف اصلی شده در این طرح اولاً كسب درامد ( حلال ) حاصل از تولید می باشد و به ترتیب هدف های بعدی می توانند موارد زیر باشد .

1ـ بكارگیری افراد متخصص كاردیده ـ جوان ـ كارآمده در واحد تولیدی می باشد كه با توجه به هر یك از تخصص هایشان در واحد مشغول به كار شوند  و آنها نیز از همین راه نیازهای  خود را تامین كنند و سهم كوچكی در بكارگیری جوانان در این واحد تولیدی داشته باشم .

2ـ هدف دیگری كه نقش كمی در تولید می كند جلوگیری از ورود انواع كالاهای وارداتی مشابه به داخل كشور و مستقل بودن كشور از وجود این نوع كالاها می باشد


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 3:26 ] [ بابک ]
[ ]

پروژه كار آفرینی كاشت خیارهای گلخانه ای

پروژه كار آفرینی كاشت خیارهای گلخانه ای

پروژه كار آفرینی كاشت خیارهای گلخانه ای در 39 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات39
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیطرح توجیهی و کارآفرینی

توضیحات کامل

پروژه كار آفرینی كاشت خیارهای گلخانه ای در 39 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

مقدمه :

كشور ایران بر حسب آمارهای موجود با متوسط بارندگی سالانه mm 250 جزء كشورهای نسبتاً كم آب به شمار می رود در چنین شرایطی با توجه به تبخیر و عوامل دیگر میزان آبی كه در اختیار كشور ماهست در حدود 140 میلی متر مكعب است . كارشناسان معتقدند طی 25 سال آینده سرانه سهم آب هر نفر از 20500 متر مكعب به 1050 متر مكعب كاهش پیدا خواهد كرد . با توجه به عوامل موجود و گفته شده برای رسیدن به تعادل باید راندمان آب را در بخش كشاورزی افزایش دهیم و مصرف شرب آب را كنترل كنیم . به همین خاطر تغییراتی را در مورد روشهای معمول كشاورزی می توان ایجاد كرد كه عبارتند از : 1ـ استفاده از یك روش مدرن تر در آبیاری كه خود افزایش عملكرد و همچنین صرفه جویی در مصرف آب نیز می گردد . 2ـ انتخاب روشهای مناسب كاشت در محصولات كشاورزی

 3ـ تهیه و تولید مقاوم تر و بهتر در برابر كم آبی و امراض كه خود افزایش عملكرد را به همراه دارد . 4ـ كوتاه كردن مدت عملكرد و محصولات كه با توجه به اصل فوق میسر خواهد گردید با توجه به افزایش روز افزون جمعیت و نیاز به مواد غذایی هر روز كشاورزان و محققان دست به ابتكار جدیدی زده كه كشت زیر پلاستیك یكی از این ابتكارات است و از انواع پوششهای پلاستیكی ، پلی اتلین و پلی ونیل كلراید و فیبر گلاس نیت به دیگر روشهای گلخانه ای از كاربرد بیشتر و بهتری برخوردار است و از انواع سیستم های كشت زیر پلاستیك نوع تونلهای كم ارتفاع و گلخانه ای در ایران رواج بیشتری دارد و از انواع گیاهانی كه با استفاده از این روش بدست می آید می توان به خیار كه با نام علمی Cusumisativus بكار می رود اشاره كرد . چون كه بخاطر رشد كوتاه و در حال حاضر سطح زیر كشت بیشتری  این سیستم را به خود اختصاص داده است به طور كلی در سیستم زیر كشت باید مسائل اقتصادی را نیز در نظر گرفت تا اینكه محصول بدست آمده نسبت به هزینه خرج كرد ،‌آن  از درآمد مؤثرتری برخوردار بوده و باعث زیان طرفین نشود و یا به عبارتی دیگر تاریخ كشت را باید طوری تنظیم كرد كه در زمان برداشت محصول بدست آمده نسبت به محصولات دیگر از نظر بازاریابی و قیمت آن رقابت كند و از جمله عواملی كه باعث می شود این سیستم جوابگوی هزینه ی بالای آن باشد عبارتند از :

1ـ دلیل اول اینكه میوه خارج از فصل موعود بدست می آید در نتیجه قیمت آن نیز افزایش می یابد

2ـ عملكرد محصول در فضای بسته نسبت به هوای آزاد از رشد و كیفیت مرطوبی برخوردار است .

 و از جمله عوامل مهم دیگر می توان به این نكته اشاره كرد كه در این روش در مصرف آب صرفه جویی بهتری می شود و از نظر سوخت نیز مصرف كاهش پیدا خواهد كرد .

خلاصه طرح موجود :

طرح مورد نظر كشت زیر پوشش پلاستیكی خیار می باشد كه این روش در بسیاری از مناطق كشور متداول می باشد و با اینكه چنین روشهایی از زراعت مستلزم هزینه فراوان است ولی كشاورزان به لحاظ گرانی محصولاتی كه خارج از فصل بدست می آید هزینه موجود را تحمل می كنند .

طرح مورد نظر دارای 2000 متر مربع از زمینی می باشد كه از قبل نیز محل مناسبی برای بدست آوردن محصولات كشاورزی بوده است و به لحاظ اینكه در فضایی كه قرار دارد آب و هوا نیز در فصل زمستان زیاد سرد نبوده و مشكلات زیادی ایجاد نمی كند و با توجه به درآمد آن تعداد دستگاههای مورد استفاده در آن نیز اندك بوده و حتی قیمت آنها زیاد گران نیست مثلا برای گرم كردن محیط تو نل ها از سیستم های حرارتی و چندین پمپ آب برای انتقال آب از استخر به تونل ها به كار می رود و علاوه بر دستگاههای بزرگ از ادوات كوچك مثل دماسنج و رطوبت سنج نیز استفاده می شود ( تعیین درجه حرارت هوا گلخانه ) . این طرح دارای دو نفر كارگر دائم بوده كه شبانه روز باید در محل گلخانه حاضر باشد و نیز دارای یك نفر كه به عنوان حقوق و مزایای مجری طرح بكار می رود استفاده شده است . میزان هزینه ای كه در ابتدا برای احداث گلخانه بكار رفته نیز زیاد نبوده و همانطور كه بعداً دو نمودار ستونی و دایره ای به آن اشاره می شود چیزی در حدود 10% الی 15% می باشد كه این بدهی نسبت به درآمد طرح مقدار ناچیزی بوده و با برداشت فصلی می تواند جبران شود .


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 3:25 ] [ بابک ]
[ ]

پروژه كار آفرینی عکاسی

پروژه كار آفرینی عکاسی

پروژه كار آفرینی عکاسی در 11 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات11
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیطرح توجیهی و کارآفرینی

توضیحات کامل

پروژه كار آفرینی عکاسی در 11 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

مقدمه :

رشته ی انتخابی عكاسی است و از زمانهای بسیار قدیم موجود بوده است و با بوجود آمدن این شغل زیبایی خاصی در خانه و محل كار بوجود آمده است كه در حال حاضر با امكانات خاصی در سراسر كشور و جهان با كاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد .

دلیل انتخاب این پروژه :

اولین دلیل انتخاب این پروژه امكان فراهم آوردن اطلاعات درباره ی این رشته می باشد و دومین دلیل انتخاب این پروژه علاقه ی شدید به عكاسی است و سومین دلیل داشتن اطلاعات و تجربه در این رشته می باشد وهمچنین دسترسی آسان به این شغل است .

پروژه ما عكاسی است كه در یك محل به متر 60 متر مربع واقع در خیابان بیهق و به شماره تلفن 2223664 دایر خواهد شد ، در مغازه ی ما تقریبا حدود 5 نفر مشغول بكار هستند كه افراد در دو نوبت كاری فعالیت می كنند یك  نوبت آن صبح ساعت 7 الی 2 بعد الظهر است و نوبت دیگر از ساعت 4 بعد الظهر تا ساعت 9 شب می باشد .

 

 

توجیه پروژه :

دلایل انتخاب پروژه به صورت زیر می باشد :

1ـ علاقه زیاد به این شغل

2ـ آشنایی بیشتر به این شغل

3ـ این پروژه نسبت به پروژه های دیگر قابل اجراتر است .

4ـ داشتن تجربه كافی در این شغل

5ـ با توجه به وسعت شهرستان سبزوار و تعداد عكاسی هنوز به این شغل نیاز است .

6ـ شعار پروژه :

كیفیت بهتر كمیت كمتر

7ـ راه اندازی كسب و كار نیاز به سرمایه زادی ندارد و می توان آن را از طریق پس انداز خود تامین كرد .

 

امكان سنجی  :

آیا امكان اجرای این پروژه است ؟

با توجه به امكاناتی كه در زیر وجود دارد بله !

1ـ اجرای این پروژه نیاز به سرمایه ی زیادی دارد و هزینه ها  را می تواند از طریق وام گرفتن و یا قرض گرفتن از دوستان و آشنایان و یا از پس انداز شخصی تامین كرد. 

2ـ برای تامین مغازه نیاز به محل وسیعی نیست و به راحتی می توان محل مورد نظر كه 60 متر مربع است را پیدا كرد .

3ـ وسایلی كه برای شروع این كار لازم است به راحتی قابل دسترسی و با هزینه ی كمی یافت می شود .

4ـ در كل شهرستان سبزوار به تعداد بسیار زیاد از این شغل وجود دارد كه در خیابانهای سطح شهر پراكنده می باشد .

5ـ با توجه به جمعیت شهر هنوز به این شغل نیاز است كه ما محل تاسیس آن را در خیابان بیهق انتخاب كردیم .

6ـ ما می توانیم با برنامه ریزی صحیح و عملكرد درست راه پیشرفت خود را هموار كنیم .


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 3:25 ] [ بابک ]
[ ]

پروژه كار آفرینی تولید میخ و میخ پرچ

پروژه كار آفرینی تولید میخ و میخ پرچ

پروژه كار آفرینی تولید میخ و میخ پرچ در 81 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات81
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیطرح توجیهی و کارآفرینی

توضیحات کامل

پروژه كار آفرینی تولید میخ و میخ پرچ در 81 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

مقدمه

ایجاد شناخت دقیق و جامع در حیطه تواناییهای فیزیكی و پتانسیل های مادی اعم از مواد اولیه محصولات تولیدی و سنجش قابلیتهای مصرفی آنها، مؤثری برای صنعتگران در برداشتن گامهای اولیه جهت انتخاب فرایند، برآوردهای فنی اعم از تجهیزات تولیدی، عوامل انسانی و ملزومات عمرانی و ترسیم روند مناسب تولید، می باشد كه در این راستا با ارائه اطلاعات كلیدی در مورد بازار مصرف، میزان تقاضا و شاخصهای مالی متداول در بازار، انجام بررسیهای مختلف فنی و اقتصادی برای تعیین تكنولوژی، میزان سرمایه گذاری، نحوه دستیابی به مواد اولیه، كسب بازار فروش و سود عاید از طرح بنحو مطلوبی میسر گردیده و متعاقب آن جهت تداوم كار موفقیت آمیز واحد و دستیابی به امكانات مناسب برای بازگشت سرمایه در مدت كوتاه و متعارف و نیل به سایر شاخصهای ثبت، برنامه ریزی مناسبی را می توان ارائه نمود.

بررسی موارد مصرف، میزان نیاز، عرضه محصولات و قابلیت بازار برای جذب تولیدات، نقش اساسی در اتخاذ رویه مناسب اقتصادی در مطالعات امكان سنجی ایفا نموده از این رو در فصل حاضر به شرح و بررسی پیرامون شناسایی محصول از نظر عوامل مشخصه دخیل در دسته بندی كالا و استانداردهای شناخته شده و معتبر و وضعیت جذب بازار و عوامل مؤثر در قیمت محصول به اساس تحقیقات وسیع انجام شده از مراكز صنعتی دست اندر كار و مراجع مدون آماری و مشاورات متعدد پرداخته می شود. ارائه واقع بینانه نتایج بررسیها در این مجموعه، بی شك روشن ترین و قابل اعتمادترین دیدگاه را نسبت به جوانب مقدماتی و پیش درآمدی طرح ایجاد نموده و قابلیتهای ضروری و لازم را جهت سرمایه گذاری مطمئن نیز تصریح می نماید.

1-2)تعریف، ویژگیها و مشخصات فنی محصول

آهن معمولی ترین فلز تجاری است، از زمانهای قدیم كاربرد داشته، ولی بصورت طبیعی یافت نمی شود. مگر در سنگهای آسمانی، و ابزارهای اولیه مصریها ظاهرا از آهن نیكل های همین منابع ساخته شده اند. كانه های معمولی آهن عبارتند از: پیریتهای مغناطیسی، ماگنتیت،هماتیت و كربنات های آهن.

برای تحصیل آهن، كانه های ذوب، در این حالت اكسیژن، گوگرد و ناخالصیهای دیگر بیرون رانده می شود. گدازآور با كوارتز و خاك رس تركیب و سرباره تشكیل می دهد. كه بسهولت زدوده می شود. محصول، چدن خام است كه برای تحصیل آهن خالص تجاری به ذوب مجدد و تصفیه بعدی نیاز دارد. یك تن كانه، با حدود 500 كیلوگرم، كك 270 كیلوگرم، سنگ آهك بطور متوسط 560 كیلوگرم چدن خام تولید می كند. آهن و فولاد كلوخه شده نیز بدون احیاء در كوره بلند با فشردن اكسید آهن خالص شده بین غلطكها و حرارت دادن 1200 درجه سانتیگراد ونورد گرم به صورت نوار ورق تولید می شود محصول نورد شده نهایی، مشابه آهن و فولاد سنتی است.

آهن فلزی مایل به خاكستری است، كه تا این اواخر هرگز بطور خالص بكار برده نشده بوده است. در 1535 درجه ذوب و در 2800 درجه به جوش می آید. اضافه كردن مقدار كمی كربن، نقطه ذوب آن را كاهش می دهد. دارای وزن مخصوص 85/7 است. كلیه آهن های تجاری، به استثنای آهن شوش و آهن الكترولیتی، محتوی مقادیر محسوس كربن هستند، كه برروی خواص آن تاثیر می گذارد. به آهن محتوی بیش از 15/0 درصد كربن تركیب شده بطور شیمیایی، اصطلاحا فولاد گفته می شود.

آلومینیم فلزی است كه متمایل به آبی، علامت AL، وزن اتمی 97/26 كه بطور عمده از بوكسیت تهیه می شود فراوان ترین عنصر بعد از اكسیژن و سیلیسیم، و در كلیه خاكهای معمولی یافت می شود. فلز آلومینیم ابتدا با استخراج آلومین(اكسید آلومینیم) از بوكسیت با یك فرایند شیمیایی تهیه می شود. سپس آلومین در یك الكترولیت مذاب حل و جریان برق از آن عبور داده می شود كه باعث می شود آلومینیم فلزی روی كاتد رسوب كند این فلز در سال 1727 كشف، ولی فقط به میزان جزئی تهیه شده تا اینكه در سال 1885 به شكل الكترلیتی احیا گردید. وزن مخصوص آن 7/2 و نقطه ذوب آن 7/658 درجه، در قبال خوردگی و بسیاری مواد شیمیایی مقاوم، ولی تحت تاثیر قلیائی ها و اسید كلریدریك قرار می گیرد. به هر صورت، در حرارت بیش از 400 درجه خوردگی فلز شدید ودر 600 درجه به اكسید تبدیل می شود مگر اینكه آلیاژ گردد.

آلومینیم خالص از لحاظ چكش پذیری بعد از طلا قرار دارد. فلز دارای وجوه مركز دار و به آسانی نورد سرد می شود. استحكام كششی آلومینیم ریختگی 4/8 كیلوگرم بر میلیمتر مربع، با ارزش 30 درصد و سختی 30 برنیل است.

بیشتر آلومینیمی كه در محصولات ساختمانی بكار برده می شود به شكل آلیاژ است. قسمت عمده تولید آلومینیم به علت استحكام بخصوص و وزن آن در دستگاههای حمل و نقل و قسمتهای متحرك ماشین آلات بكار برده می شود. همچنین برای كارهای زینتی معماری، ظروف، لوازم آشپز خانه، دستگاههای شیمیایی  و... بكار برده می شود. اما به علت اینكه استحكام تسلیم فلز در حرارت بیش از 240 درجه سانتیگراد بصورت فاحش سقوط می كند، لذا در ساختمانهای بزرگ كه احتمال خطر آتش سوزی یا كاربرد موضعی حرارت می رود جانشین فولاد نمی گردد. به آسانی فشار كار می شود. بصورت گردوفلس در رنگها و آتش بازیها، جوشكاری ترمیمی و بعنوان یك كاتالیزور بكار برده می شود.


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 3:25 ] [ بابک ]
[ ]

پروژه كار آفرینی تولید قاب مهتابی

پروژه كار آفرینی تولید قاب مهتابی

پروژه كار آفرینی تولید قاب مهتابی در 31 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات31
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیطرح توجیهی و کارآفرینی

توضیحات کامل

پروژه كار آفرینی تولید قاب مهتابی در 31 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

مقدمه :

 

بشر با كشف انرژی الكتریكی به فكر راهی برای بكار بستن آن در زندگی روزمره افتاد و تلاش های زیادی برای پیشرفت این علم كرد . تا اینكه امروزه بیشتر كارهای ما در رابطه با برق و صنعت این علم می باشد . با پیدایش انرژی االكتریكی بشر به بزرگترین پیشرفت خود دست یافت كه پیشرفت این علم آنرا به رشته های مختلفی از جمله برق قدرت ‌‌‍‌‌‌‌، الكترونیك و ... تقسیم كرد . پیشرفت های الكترونیكی را در وسایل امروزی مانند ارتباطات و وسایل كامپیوتری و ... مشاهده می كنیم .

انرژی برق از روشهای مختلف مانند نیروگاههای آبی ، بادی ، اتمی و ... تولید میشوند .

برای انتقال انرژی الكتریكی روشهای گوناگون مورد استفاده قرار میگرد كه از جمله انتقال انرژی الكتریكی از راه هوایی و زمینی می با شد . انتقال انرژی از راه زمینی به وسیله كابلها می باشد .

اما آنچه كه لازم به ذكر این است كه نحوه توزیع برق در مصارف خانگی و صنعتی و ... چگونه می باشد ؟

بعد از اینكه انرژی الكتریكی به محل مورد نظر رسید ، برای روشنایی و مصارف دیگر سیم كشی های مختلفی صورت می گیرد . مطلب اصلی در مورد روشنایی اماكن می باشد .

روشهای مختلفی برای محاسبه روشنایی وجود دارد یكی از اینها روش لومن با استفا ده از شاخص فضا می باشد كه در آن نوع لامپ و طریقه قرار گرفتن ذكر می گردد .

 

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 3:24 ] [ بابک ]
[ ]

پاورپوینت تحقیق کاربرد و موانع فناوری در آموزش و پرورش

پاورپوینت تحقیق کاربرد و موانع فناوری در آموزش و پرورش

دانلود تحقیق کاربرد و موانع فناوری در آموزش و پرورش در قالب فایل پاورپوینت در حجم 21 صفحه و


مشخصات فایل
تعداد صفحات21
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیpptx
دسته بندیعلوم تربیتی

توضیحات کامل

دانلود تحقیق کاربرد و موانع فناوری در آموزش و پرورش در قالب فایل پاورپوینت در حجم 21 صفحه و ...

 

فهرست مطالب

 

مقدمه
تعریف فناوری آموزشی
 رویکرد استفاده از فناوری در آموزش و پرورش
 روند تکوین فناوری آموزشی
سیر تحول فناوری آموزشی
موانع و مشکلات در توسعه فناوری آموزشی
 راهکارهای اجرایی
نگاهی به مدارس ابتدایی در آینده

توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 3:24 ] [ بابک ]
[ ]
صفحه قبل 1 ... 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 صفحه بعد