paperdownfile

محصولات دانشجویی

گزارش کارآموزی مهندسی شیمی در پالایشگاه شیرین سازی گاز شرکت نفت و گاز کارون

گزارش کارآموزی مهندسی شیمی در پالایشگاه شیرین سازی گاز شرکت نفت و گاز کارون

گزارش کارآموزی مهندسی شیمی در پالایشگاه شیرین سازی گاز شرکت نفت و گاز کارون در 58 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات58
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیمهندسی شیمی

توضیحات کامل

گزارش کارآموزی مهندسی شیمی در پالایشگاه شیرین سازی گاز شرکت نفت و گاز کارون در 58 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

فهرست :


فصل اول: شرح  عمومی كارخانه
فصل دوم: واحد آمین
فصل سوم: واحد شیرین سازی مایعات
فصل چهارم: واحد ، تصفیه آب
فصل پنجم: واحد تولیدی
فصل ششم: سیستم گاز سوخت
فصل هفتم: واكنش های شیمیایی
فصل هشتم : مقرارت ایمنی و قوانین مربوط به كارخانه
   
      
   1- پیشگفتار

این گزارش حاضرشامل اطلاعات كلی راجع به شرح عمومی كارخانه، تركیب سیستم های كنترل و واكنش های شیمیایی می باشد.
نمای كلی كارخانه بدین صورت است كه كارخانه  به دو واحد  و  كاملاً مشابه تقسیم شده است.  گازهای ترش ارسالی از ایستگاههای تقویت فشار در ابتدا وارد لخته گیرها می شوند.در این مخازن میعانات همراه جریان گاز از آن جدا می شوند.این مایعات سپس جهت جدا كردن هیدروژن سولفوره از آن به واحد شیرین سازی مایعات فرستاده می شود.در این واحد مایعات ترش بوسیله گاز شیرین خروجی كارخانه ، تصفیه شده و سپس به كارخانجات گاز مایع/ارسال می شوند. میزان هیدروژن سولفور در مایعات ارسالی حدود  50خواهد بود.
از سوی دیگر گازهای خروجی لخته گیر وارد دو واحد شیرین سازی گاز( واحد آمین) می شود.در این واحدها بوسیله محلول دی اتانول آمین  )گازهای اسیدی  و موجود در گاز جذب شده گاز شیرین و به كارخانجات گاز مایع 800/700 ارسال می شود.میزان هیدروژن سولفور در گاز خروجی كمتر از 4 و مقدار دی اكسید كربن در آن نیز كمتر از 4/0 درصد می باشد.
جهت احیاء آمین در واحد نیز از گرمای بخار آب در جوشاننده های برج احیاء استفاده می شود. واحد تولید بخار وظیفه تامین بخار آب لازم برای احیاء آمین را بر عهده دارد.
بر این اساس كل كارخانه را می توان بصورت زیر تقسیم بندی كرد.
1)    لخته گیرها
2)    واحد شیرین سازی مایعات
3)    واحد شیرین سازی گاز(واحد آمین)
4)    واحد تولید بخار
5)    سیستم گاز سوخت
2- شرح فرآیند
1-2 ) گازهای ترش ورودی به كارخانه شیرین سازی ازهفت ایستگاه تقویت فشارو از طریق چهار خط لوله وارد كارخانه می شود.این خطوط عبارتند از:
 خط 16 اینچ گازهای اهواز2، آب تیمورو اهواز3  
 خط 16 اینچ گازهای كوپال و مارون 3
خط 10اینچ گازهای اهواز2
 خط 10 اینچ گازهای منصوری
این گازها پس از مخلوط شدن، وارد لخته گیرهای  می شوند. دراین مخازن میعانات جداشده از گاز ،یا به سمت واحد شیرین سازی مایعات ارسال می شوند و یا در هنگامیكه امكان استفاده از واحدشیرین سازی مایعات وجود نداشته باشد به كارخانه اهواز یك بازگردانده می شوند.
گاز ترش خروجی از لخته گیرها، جهت جداسازی هیدروژن سولفور() و دی اكسید كربن ( )به وسیله كنترل كننده های فشاروجریان به دو واحد مشابه فرستاده می شود.گاز شیرین با كمتر از4 هیدروژن سولفوره و4/0 درصد دی اكسید كربن ازكارخانه خارج شده وبه كارخانجات گازمایع 800/700ارسال  می شود.گازاسیدی نیزكه در حین عملیات احیاء آمین بدست آمده به ایستگاه تقویت فشار گازهای اسیدی(فاز2) فرستاده می شود.
قسمتی ازگازشیرین خروجی جهت تصفیه مایعات ترش لخته گیربه واحد شیرین سازی مایعات رفته و با استفاده ازآن، موجوددرمایع به كمتراز50 میرسد.این مایعات شیرین توسط تلمبه به كارخانجات گازمایع 800/700 فرستاده می شود.گاز ترش حاصل از این عملیات نیزبوسیله كمپرسورهای گازترش به لخته گیرها برگردانده می شود.
2-2) لخته گیرها
دوعددمخزن مشابه به عنوان لخته گیر() درقسمت ورودی كارخانه در نظر گرفته شده كه معمولا“ بصورت موازی در حال كار می باشند.
برای این لخته گیرها چهار حالت عملیاتی پیش بینی شده است:
1-شرایط تابستانی در حالت بسته بودن واحد شیرین سازی مایعات
2-شرایط زمستانی در حالت بسته بودن واحد شیرین سازی مایعات
3-شرایط تابستانی و كار كردن واحد شیرین سازی مایعات
4-شرایط زمستانی و كاركردن واحد شیرین سازی مایعات
فشار عملیاتی لخته گیرها 66/30 بار مطلق می باشد.
در عملیات معمولی، مخازن لخته گیر از قسمت پایین بوسیله یك خط متعادل كننده به هم متصل می شوندتا سطح مایع در هر دو مخزن یكسان باقی بماند.از این طریق می توان سطح هر دو مخزن را بوسیله یك مدار () كنترل كرد، بدون اینكه نیازی به وجود دو سیستم كنترل ودو شیر موازی باشد.به علاوه با استفاده ازاین خط می توان مطمئن شد كه حداكثر حجم از هر دو لخته گیرمورد استفاده قرار گرفته است، زیرا ممكن است مایعات بطور یكسان بین دو لخته گیر تقسیم نشده باشد.
برای اطمینان از ثبات در عملیات واحد شیرین سازی مایعات،‌یك سیستم كنترل ویژه پیش بینی شده است. از آنجا كه جریان مایعات ورودی لخته گیرها ثابت نبوده و ممكن است كه بطور ناگهانی تغییر كند، اگر شیر كنترل كننده سطح مایع مستقیما“ با كنترلر سطح ارتباط داشته باشد میتواند باعث ایجاد نوسانات شدید در جریان مایع به واحد شیرین سازی شود.كه این عملیات توسط اپرتور اتاق كنترل،  ثبت و كنترل می گردد.


 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 0:41 ] [ بابک ]
[ ]

گزارش کارآموزی مهندسی شیمی شرح فرآیند واحد BD-B1 پتروشیمی امیر كبیر

گزارش کارآموزی مهندسی شیمی شرح فرآیند واحد BD-B1 پتروشیمی امیر كبیر

گزارش کارآموزی مهندسی شیمی شرح فرآیند واحد BDB1 پتروشیمی امیر كبیر در 52 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات52
حجم3 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیمهندسی شیمی

توضیحات کامل

گزارش کارآموزی مهندسی شیمی شرح فرآیند واحد BD-B1 پتروشیمی امیر كبیر در 52 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

 

فصل اول

شرح فرآیند B1  و BD

آشنایی با مكان كارآموری :

 تاریخچه

شرکت ملی صنایع پتروشیمی به منظور سرعت بخشیدن به فعالیت های اجرایی طرحهای توسعه صنایع پتروشیمی و استفاده از مشارکت و سرمایه گذاری داخلی و خارجی اقدام به تاسیس شرکتهای پتروشیمی سهامی عام بعنوان مجری طرحهای در دست اجرا نمود . در این راستا در اردیبهشت ماه 1377 شرکت پتروشیمی امیرکبیر بعنوان مجری طرح الفین ششم منصوب گردید .

مجتمع پتروشیمی امیرکبیر واقع در بندر امام در جنوب منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و در سایت 4 حدوداً شمال غربی مجتمع پتروشیمی بندر امام واقع شده است .

شرکت پتروشیمی امیرکبیر طرح الفین ششم را در زمینی به مساحت 55 هکتار احداث کرده است . و زمان بهره برداری از اولین واحد یعنیHD  اسفند ماه سال 1381 بوده است . تولیدات میانی این طرح عبارتند از :520 هزار تن اتیلن ، 185 هزار تن پروپیلن و 20 هزار تن بوتن -1، 260 هزار تن پلی اتیلن سبک خطی، 140 هزار تن پلی اتیلن سنگین ، 300 هزار تن پلی اتیلن سبک، 137 هزار تن بنزین پیرولیز 50 هزار تن بوتادین نفت کوره ( CFO) با ظرفیت 24 هزار تن در سال تولیدات نهایی این مجتمع می باشد .

کلیه واحدهای این مجتمع بجز واحد پلی اتیلن سبک هم اکنون در حال تولید است و پیش بینی بهره برداری واحد پلی اتیلن سبک با ظرفیت سالانه 300 هزار تن در سال اواخر سال 1387 می باشد .شرکت پتروشیمی امیرکبیر تامین کننده خوراک واحد هیدروژناسیون بنزین پیرولیز شرکت پتروشیمی بوعلی سینا به میزان 137 هزار تن در سال نیز می باشد . پروپیلن تولیدی واحد الفین مجتمع به عنوان خوراک در اختیار شرکت صنعتی نوید زرشیمی برای تولید پلی پروپیلن قرار می گیرد . کاربرد تولیدات پلیمری عمدتاً در لوله گاز و فاضلاب ، جعبه حمل و نقل، اسباب بازیو وسایل خانگی، ظروف مایعات، کیسه پلاستیکی و بطری می باشد. خوراک مورد نیاز مجتمع عبارتند از : رافینت، بوتان، برش C5 ، گاز اتان ، برش های سبک گاز مایع LPG می باشد که تماماً از پتروشیمی های خود منطقه ویژه تامین می شوند

بخش اول : شرح فرآیندB1

واحد بوتن-1 بمنظور تولید سالانه 20000 تن محصول بوتن-1 از پلیمریزاسیون گاز اتیلن طراحی شده است. محصول بوتن-1 از تركیب دو مولكول اتیلن در حضور كاتالیستهای مایع در داخل فاز مایع كه اكثرا از خود محصول می باشد بعمل می آید. مهمترین پارامترهایی كه در راكتور باید كنترل گردد درجه حرارت و فشار است. كنترل كننده فشار روی شیر كنترل خوراك ورودی عمل می نماید و كنترل كننده درجه حرارت با فرمان دادن به شیر كنترل واقع درخروجی آب خنك كننده كولر، مقدارجریان آب ورودی را كنترل می كند.درصد تبدیل اتیلن به بوتن- 1 متاثر از تغییرات درجه فشار و حرارت راكتور است كه بعدا تثبیت می شود. پارامتر عملیاتی اصلی و تعیین كننده مقدار جریان كاتالسیت های تزریقی می باشد. شرایط عملیاتی راكتور  به قرار زیر است:

زمان اقامت(hr) در هر پالس

درصد تبدیل

درجه حرارت (0C)

فشار    (barg)

5/4

85

50

23

 

توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 0:41 ] [ بابک ]
[ ]

گزارش کارآموزی کامپیوتر انجام امور دفتری و بایگانی در شهرداری بندر امام خمینی (ره)

گزارش کارآموزی کامپیوتر انجام امور دفتری و بایگانی در شهرداری بندر امام خمینی (ره)

گزارش کارآموزی کامپیوتر انجام امور دفتری و بایگانی در شهرداری بندر امام خمینی (ره) در 74 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات74
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیمهندسی کامپبوتر و فناوری اطلاعات

توضیحات کامل

گزارش کارآموزی کامپیوتر انجام امور دفتری و بایگانی در شهرداری بندر امام خمینی (ره)  در 74 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

همانگونه که می دانیم کارآموزی نقطه شروعی است برای آماده شدن جهت ورود به بازار کار،و استفاده بهینه از این فرصت مناسب برای کلیه دانشجویان علاقمند به اشتغال در جامعه بسیار سودمند ومفید      می باشد.
امروزه با پیشرفت و توسعه علوم کامپیوتر در کلیه زمینه‌ها , این رشته به عنوان جزء لاینفکی از کلیه علوم در آمده و کاربرد آن هر روز در جامعه بیشتر احساس می گردد.استفاده و بکار گیری کامپیوتر در تمامی علوم و رشته‌ها همه گویای نقش واقعی این پدیده می باشد.
گزارش در دست، حاصل یک ماه و نیم کارآموزی در شهرداری بندر امام خمینی  (ره) که حاوی مطالب مورد آموزش و استفاده در این اداره می باشد، ارائه شده است.
در پایان از زحمات استاد  خلیل پور که درطول دوره به عنوان راهنما و استادکارآموزی بنده بودند تشکر و قدردانی می کنم.

مقدمهاز سالیان پیش بشر در رفع نیازهای خود از راههای گوناگون وبه واسطه این راهها توانسته است نیازهای خود را بر طرف نماید.
این نیازها شامل غذا پوشاك –آموزش –بهاشت فردی واحتماعی مسكن وسایل نقلیه و غیره بوده است كه در طول سالیام متمادی جهت رفع این مسلیل كوشش نموده است .لهذا با گسترش جوامع وتوسعه شهرها رفع این مسایل نیازمند همكاری اجتماعی در سطح كلان می باشد.                                                                                                                                 
با تاسیس حكومتها ودولتها وگسترش فرهنگها وتوسعه شهر نشین بر طرف نمودن این نیازها مستلزم عزم دولتمردان در این خصوص جهت هدایت منابع به سمت صحیخ واستفاده بهینه ازاین منابع بوده است .
لهذا نیاز به سازمانی كه نسبت به برطرف نمودن نیازهای بهداشتی –عمرانی وخدماتی شهر در زمینه های گوناگون بیش از بیش احساس گردید وبلدیه ها یا همین شهرداریهای كنونی تشكیل گردید البته پس از گذشت سالها وتوسعه شهرها نیازها وخدمات شهری نیز گسترده تر گردید.                                                                                                                                    
وظایف شهرداری                                                                    
شهرداری ها سازمان هایی هستندنیمه دولتی وخدماتی كه در جهت رفع مسایل ومشكلات شهری توسط وزارت كشور جهت هر شهر با توجه به قوانین تاسیس شهرداریها معرفی شده است.                                                                                     
شهرداریها ی كشور با توجه به پراكندگی جمعت ووسعت شهرها به 13درجه تقسیم بندی گردیده اند                                  
شهرداری درجه 1 شامل شهرهای با جمعیت زیر 5000نفر میباشد البته این نكته نیز قابل شرح است كه وجود منابع در امدی متعدد نیز در تعیین درجه شهرداریها ملاك می باشد2-از جمعیت 5-10000نفر شهرداری درجه 2وبه ترتیب هر10000نا15000 فر یك درجه به شهرداریها اضافه میگردد .                                                                                                    
كه البته تعیین درجه شهرداریها علاوه بر وسعت شهرها به میزان برقراری درآمدهای مستمر از محل اخذ شامل كارخانجات –بنادر-مراكز تجاری وغیره تقسیم میشود .
شهرداری بندر امام خمینی با توجه به آخرین درجه بندی شهرداریها از درجه 8 شهری برخوردار بوده وبا توجه به افزایش جمعیت شهری در آینده نزدیك به شهرستان تبدیل خواهد شد.                                                                                          

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 0:41 ] [ بابک ]
[ ]

گزارش کارآموزی مهندسی پلیمر ساخت كف پوش های پلیمری در شركت آریا سطح تهران

گزارش کارآموزی مهندسی پلیمر ساخت كف پوش های پلیمری در شركت آریا سطح تهران

گزارش کارآموزی مهندسی پلیمر ساخت كف پوش های پلیمری در شركت آریا سطح تهران در 14 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات14
حجم1 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیگزارش کارآموزی

توضیحات کامل

       گزارش کارآموزی مهندسی پلیمر ساخت كف پوش های پلیمری در شركت آریا سطح تهران در 14 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

         مقدمهبشر همیشه با پوشیده کردن سعی بر ایجاد زیبایی یا حفاظت داشته است. همان طور که با کمی دقت در اطراف خود متوجه خواهیم شد که همه چیز دارای پوششی خاص است. برای مثال بر روی دیوارها پوششی زده می شود تا زیبایی بهتری پیدا کند. با پیشرفت تکنولوژی و بالارفتن درک انسان از کاربرد پوششش، پوشش ها معنای جدیدی پیدا کردند؛ حفاظت. حفاظت از سطوح علاوه بر ایجاد جلوه ای زیبا با استفاده از تکنولوژی پلیمرها میسر شد که کاربرد بسیار بسیار وسیعی نیز پیدا کرد.
برای مثال در صنایعی مانند خودروسازی یا صنایع سنگین، جایی که نیاز است سطح را از صدمات ناشی از رفت  و آمد خودروهای سنگین وزن یا سقوط وسایل سنگین بر روی زمین، حفظ کنیم استفاده از پوشش های پلیمری از بهترین راهکارهاست، یا زمانی که نیازمند ایجاد جلوه ای زیبا بر روی سطوح وسیعی مانند کف نمایشگاه های خودرو یا سوله های ورزشی می باشیم باز هم استفاده از پوشش های پلیمری از بهترین راه کارهاست که در ادامه ی گزارش با جزئیات بررسی خواهد شد.
مایلم درهمین جا از کمک های صمیمانه ی استاد ارجمند سرکار خانم مولایی و شرکت آریا سطح تهران کمال تشکر را بجای آورم.  
 

 

شرکت آریا سطح تهران :


شرکت آریا سطح تهران با همت گروهی از متخصصین اجرایی در عرصه ی سیستم های حفاظت سطوح تشکیل گرده و مقوله ی اجرا انواع سیستم های پایه ی ریزینی بر روی سطوح کف، دیوار، سقف، مخازن و همچنین اعمال لایلینگ، را بر لایلینگ و تایلینگ های ضد اسیدی و ... را بصورت تخصصی دنبال می کند. این شرکت با سابقه ای درخشان در زمینه ی پوشش های صنعتی علی الخصوص روکش های اپوکسی و از پایه گذاران روش های اجرای متداول شرکت های اروپایی، در سطح کشور می باشد. بیشترین حجم اجرای روکش های اپوکسی در صنایع دارویی کشور. نقطه عظیمی در کارنامه ی این کشور است.
نوع محصولات تولیدی و خدمات شرکت :
این شرکت ارائه دهنده ی خدمات زیر می باشد:
1.    روکش های صنعتی اپوکسی
2.    ملاتهای مقاوم شیمیایی
3.    لایلینگ های مقاوم شیمیایی
4.    روکش های پلی اورتان
5.    رنگ آمیزی صنعتی
از تولیدات این شرکت نیز می توان به ملات ضد اسید AST 500 اشاره کرد.


 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 0:41 ] [ بابک ]
[ ]

گزارش کارآموزی فناوری اطلاعات در شبکه سایت دانشگاه آزاد

گزارش کارآموزی فناوری اطلاعات در شبکه سایت دانشگاه آزاد

گزارش کارآموزی فناوری اطلاعات در شبکه سایت دانشگاه آزاد در 92 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات92
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیمهندسی کامپبوتر و فناوری اطلاعات

توضیحات کامل

گزارش کارآموزی فناوری اطلاعات در شبکه سایت دانشگاه آزاد در 92 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

مقدمه:

 


واحـــد فن آوری اطلاعات اقدام به برنامه ریزی و تدوین سیاست ها و استراتژی های راهبردی فن آوری جهت توسعه و تکمیل زیرساخت ها و بهره وری مناسب و کارآمد از ظرفیت های بالقوه  داشته است . امید است با استعانت پروردگار متعال گام های بزرگ جهت ایجاد جنبش نرم افزاری وسخت افزاری و ارتقای این واحد دانشگاهی و جهش علمی وفنی آن نمائیم. اهم فعالیت های صورت گرفته در حوزه زیرساخت های  فن آوری اطلاعات و همچنین موضوعات مربوطه به تفصیل تشریح می گردد.
 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 0:40 ] [ بابک ]
[ ]

گزارش کارآموزی مهندسی شیمی شرح فرایند پتروشیمی رجال در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر

گزارش کارآموزی مهندسی شیمی شرح فرایند پتروشیمی رجال در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر

گزارش کارآموزی مهندسی شیمی شرح فرایند پتروشیمی رجال در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر در 60 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات60
حجم4 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیمهندسی شیمی

توضیحات کامل

گزارش کارآموزی مهندسی شیمی شرح فرایند پتروشیمی رجال در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر  در 60 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 


مقدمه و تشکر


با سپاس فراوان خدای عزوجل را که فرصتی را فراهم آورد تا اطلاعاتی هر چند اندک را به ندوخته های خویش بیفزاییم . متنی را که در پیش رو دارید حاصل بازدیدی است که از تاریخ 23/07/87 و 02/09/87 از پتروشیمی رجال واقع در منطقه ی ویژه ی اقتصادی ماهشهر که شامل قسمت های مخازن و utiliti خالص سازی ، پلیمرازسیون ، اکستروژن و بسته بندی تشکیل شده است می باشد . با این امید که توانستند باشم اطلاعاتی ناچیز را در قالب این گزارش فراهم کرده باشم . در پایان لازم می بینیم کمال تشکر را از زحمات بی دریغ پدر و مادرم عزیزان شامل در پتروشیمی رجال بخصوص جناب آقای مهندسی محمد تهرانی مدیر تولید و بهره برداری و مهندس سلامی کارشناس تولید را داشته باشم .

فصل اول : آشنایی کلی با مکان کارآموزی


این شرکت در سایت 3 منطقه اقتصادی در زمینی به مساحت 28 هکتار « 13 هکتار طرح جاری و 15 هکتار طرح توسعه » به وسیله بخش خصوصی ساخته شده است . عملیات احداث پتروشیمی رجال از سال 1380 آغاز گردید و در تاریخ 11/9/85 به بهره برداری رسید . پتروشیمی رجال هم اکنون با تولید 80 هزاتر تن در سال پلی پروپلین به روش Gas Phase مشغول به کار می باشد . این شرکت علاوه بر اینکه 5/12 درصد از نیاز کشور را بر آورده می کند یکی از صادر کنندگان پلی پروپلین به کشورهای همسایه ، اروپا و آسیای شرقی نیز می باشد . لازم به ذکر است که این شرکت توانایی تولید دو برابر ظرفیت فعلی را نیز داراست و خوراک این مجتمع پروپیلن مایع ، اتیلن و 1 بوتن می باشد و تولیدات آن صنایع پلاستیک ، الیاف و صنایع پایین دستی پتروشیمی کاربرد دارد . پروپلین این مجتمع توسط خط لوله ای از پتروشیمی بندر امام خریداری می گردد . تأمین هوا ، بخار و آب و نیتروژن مورد نیاز این پتروشیمی از پتروشیمی فجز تهیه می گردد . تجهیزات این شرکت ابتدا در ساتل 1989 میلادی در کشور  ژاپن سخته شد و به دلیل مشکلاتی از قبیل بازده ای کم اقتصادی ، و نبود مواد خام اولیه نتوانست به کار خود ادامه دهد و در سال 1379 ( ه . ش ) توسط مدیریت مجتمع حاج آقای رجایی خریداری گردید و در سال 1380 ( ه . ش ) شروع به ساخت کرد . تکنولوژی به کار رفت در تولید پلی پروپلین در این مجمتع تحت عنوان the Novleh Process  که در عمل واکنش پلیمرزاسیون  در فاز گاز Gas Phase  صورت می گیرد . این روش تحت لیسانس ABB آلمان بوده که عنوان بزرگترین ارائه دهنده تکنولوژی و دانش فنی صنایع پتروشیمی در جهان کاملا[SP]ً شناخته شده است  ، این مجتمع با بهره گیری از سیستم هایی پیشرفته DCS و آخرین تجهیزات اندازه گیری و دانش فنی پرسنل متخصص و متعهد و مدیریت پویا موفق به تولید گریدهای Random و Hono گردیده است که خودآگاهی بسیار بزرگ در زمینه ی خودکفایی و شکوفایی صنعت پتروشیمی بوده است .

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 0:40 ] [ بابک ]
[ ]

گزارش کارآموزی مهندسی پلیمر فرایند تولید با پوشش بیتوسیل در شركت تولید پوشش لوله ماهشهر

گزارش کارآموزی مهندسی پلیمر فرایند تولید با پوشش بیتوسیل در شركت تولید پوشش لوله ماهشهر

گزارش کارآموزی مهندسی پلیمر فرایند تولید با پوشش بیتوسیل در شركت تولید پوشش لوله ماهشهر در 34 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات34
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیگزارش کارآموزی

توضیحات کامل

گزارش کارآموزی مهندسی پلیمر فرایند تولید با پوشش بیتوسیل در شركت تولید پوشش لوله ماهشهر در 34 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 


تشکر و قدردانی :


از ریاست محترم شرکت پوشش لوله ی ماهشهر  و کلیه پرسنل این شرکت و استاد محترم دکتر طهماسبی که در طول دوره کار آموزی من را رهنمایی نمودند، کمال تشکر و قدردانی را دارم و همچنین از مهندس فردین که در طول دوره کار آموزی من را همراهی کردند و بخشی از دانسته های خود را در اختیار من قرار دادند سپاسگزارم و در آخر از خداوند متعال برای تمامی این عزیزان آرزوی سربلندی و موفقیت روزافزون را دارم.

ـ معرفی شركت


1ـ1 تاریخچه شركت
شركت تولید پوشش لوله ماهشهر در سال 1383 با هدف فعالیت در صنعت پوشش لوله های فولادی با مواد ضد خوردگی تأسیس و راه اندازی گردید.
نظر به اهمیت ویژه ای كه این شركت برای جلب نظر مشتریان و كنترل و بهبود كیفیت محصولات خود ، صیانت از محیط زیست و حفظ سلامت و بهداشت كاركنان قائل می باشد، سیسستم مدیریت یكپارچه را بر اساس استانداردهای بین المللی ISO 9001:2008 ، ISO 14001:2004 و OHSAS 18001:2007 در سازمان مستقر نموده است.
1ـ3 محصولات و خدمات شركت
انواع سیستم های پوشش لوله های فولادی در این سازمان ، عبارتند از :
الف) سیستم پوشش پلی اولفین (پلی اتیلن و پلی پروپیلن سه لایه) ، جهت لوله های با قطر 4 تا 64 اینچ.
ب) سیستم پوشش بیتوسیل، جهت لوله های با قطر 4 تا 80 اینچ.
ج) سیستم پوشش بیتوسیل با لایه محافظ پلی پروپیلن (بیتوسیل تقویت شده) ، جهت لوله های با قطر 4 تا 80 اینچ.
د) پوشش خارجی پودری FBE (تك لایه و دو لایه) ، جهت لوله های با قطر 4 تا 64 اینچ.
ر) سیستم پوشش داخلی لوله های فولادی با روشهای اپوكسی دو جزئی مایع، پودر اپوكسی و پلی یورتان ، جهت لوله های با قطر 2 تا 80 اینج.
ز) پوشش سیمانی (اندود سیمانی) جهت خطوط لوله دریایی ، جهت لوله های با قطر 8 تا 56 اینچ.
ژ) و پوشش داخلی و خارجی شیرآلات و اتصالات (Custom Coating) .


 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 0:40 ] [ بابک ]
[ ]

گزارش کارآموزی شیمی کاربردی در کارخانه شیر پگاه

گزارش کارآموزی شیمی کاربردی در کارخانه شیر پگاه

گزارش کارآموزی شیمی کاربردی در کارخانه شیر پگاه در 32 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات32
حجم0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیگزارش کارآموزی

توضیحات کامل

گزارش کارآموزی شیمی کاربردی در کارخانه شیر پگاه در 32 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

تاریخچه

 

کارخانه شیر پاستوریزه شیراز در سال 1343 با ظرفیت 20 تن شیر در روز تأسیس شده بود. در سال 1377 با کارخانه شیر زرقان ادغام و تحت عنوان کارخانه شیر منطقه ای فارس شروع به فعالیت کرد. این کارخانه در زمینی به مساحت 5/13 هکتار در کیلومتر 35 جاده شیراز – تخت جمشید واقع شده است و در حال حاضر با تولید و توزیع انواع محصولات لبنی شامل شیر در بسته بندی ( پاکتی ، نایلونی ) ماست آرسیل یک کیلویی و یک نفره ، انواع دوغ ، پنیر ، شیر موز و شیر کاکائو با نام کارخانه شیر پاستوریزه پگاه فارس به فعالیت خود ادامه می دهد.

 

سالن پاستوریزاسیون

 

به طور کلی در ابتدای ورود به سالن تولید ، باید کفش ها را در یک حوضچه کم ارتفاع محلول ضد عفونی کننده کلر زده شود ، تا میکروب انتقال نیابد و آلودگی ایجاد نشود. سمت راست ، سالن بسته بندی و سمت چپ ( رو به روی بسته بندی ) سالن دریافت شیر است که توسط تعداد مشخصی پرسنل اداره می شود.

در این سالن یک کامپیوتر قرار دارد که داده ها ثبت می شود. کنار میز کامپیوتر برگ هایی به دیوار چسبانده شده است که شامل اطلاعات زیر می باشد.

 

ردیف

نام مرکز

کد

سهمیه

1

مرکز شهرک

140

0

2

مرکز کازرون

6

4200

 

 

تحویل شیر

شیری که توسط ماشین های مخصوص مخزن دار استیل به کارخانه حمل می شود قبل از تحویل مورد آزمایش قرار می گیرد. وقتی نتایج آزمایشات مشخص شد شیر تحویل گرفته می شود. این آزمایشات شامل تست الکل – نقطه انجماد – اسیدیته – دانسیته – دما – در صد چربی و ... است .

اگر بعد از آزمایشات شیر استاندارد بود نامه برای تخلیه داده می شود. پمپ و لوله وصل به ماشین محتوای شیر هر دامدار است.

دامدار طبق کدی که در اختیار دارد و شماره پمپ عددی را می گوید مثلاً کد 107 پمپ شماره 2 . در دستگاه مخصوص این کد را وارد می کنند. نام این دستگاه فلومنت است. کدهای مخصوص هر دامدار در پشت ماشین همان دامدار نوشته شده است. این کدها از قبل معین شده و همیشگی است و هر دامدار کد مخصوصی دارد که در فلومنت قبلاً ثبت شده است.

وقتی که کد در فلومنت وارد شد مقدار شیر و ... مشخص می شود. بعد دامدار شیر تخلیه ( متصل به ماشین و تانک ) را باز می کند. شیر به سمت سالن تولید هدایت می شود.

شیر دریافت شده در مرحله اول وزن می شود بعد وارد مخزنی می شود. اول سالن پاستوریزاسیون یک قسمت زیر زمینی مانند است که سطح آن پایین تر از سالن است و توسط پله به پایین راه دارد. اندازه یک اتاق کوچک است. در آن چند دستگاه شامل : 2 بالانس تانک که یکی فشرده و دیگری نگهدارنده شبیه مخزن است. در بالانس تانک فشرده شیرها توسط پمپ به قسمت های دیگر هدایت می شود و در قسمت بالانس نگهدارنده  هم شیر است و شیرهایی در این قسمت است که شامل بسته های شیر سوراخ شده است که قابل مصرف نبوده و برای مصرف مجدد از این قسمت به قسمت های پاستوریزاسیون می رود تا دوباره قابل مصرف شود و می تواند شامل شیرهای تاریخ گذشته هم باشد.

سه پمپ است که حالت مشبک دارد و شیر را هدایت می کند. بالای پمپ ها ، آب نما است و آب نما یک شیشه دایره ای تقریباً کوچک است که در آن نگاه می کنیم. اگر رنگ سفید باشد یعنی شیر در حال هدایت شدن است و اگر بی رنگ باشد یعنی با آب دستگاه ها در حال شستشو است. توسط لوله بعد از این دستگاه ها شیر به یک دستگاه سر بسته می رود که صافیهای بسیار ریز در آن تعبیه شده است و کثیفی شیر گرفته می شود. این صافیها شامل فیلتر پارچه ای و فلزی است .

شیر از مخزن توسط پمپ به فیلتری که دارای روزنه های ریز است منتقل می شود تا آشغال های بیشتری را بگیرد. از آنجا وارد Plate Cooler می شود که یک دستگاه تبادل حرارتی صفحه ای بوده و در آن شیر در مجاورت آب سرد قرار می گیرد و دمای آن 6-4 درجه سانتیگراد می رسد.

به این صورت که 2 پلیت است که بین آن دو آب سرد جریان دارد و سرما به شیر منتقل می شود.

بالای این دستگاه یک شیر فلکه برای باز و بسته شدن است و به این وسیله جریان آب سرد ورود می یابد و بسته می شود.

علت خنک کردن شیر آن است که از رشد باکتری ها در نتیجه فساد شیر جلوگیری شود زیرا دما افزایش یابد بار میکروبی هم بالا می رود و زمان ماندگاری شیر کاهش می یابد. همچنین با افزایش دما اسیدیته شیر افزایش یافته و در شیر ایجاد لخته می کند و فساد شیر را افزایش می دهد. بعد از خنک کردن شیر آن را در 4 مخزن 15 و 25 و 45 و 25 تنی به مدت حداکثر 1 روز نگهداری می کنند البته مدت زمان نگهداری شیر به دمای شیر و مقدار بار میکروبی آن، اسیدیته و ... شیر بستگی دارد.

هر تانک 2 هرم دارد برای ورود و خروج شیر.

کلاً تانک ها 2 جداره و 3 جداره هستند.

مخزن پخت 3 جداره است و نگهدارنده 2 جداره.

شیر از مخازن نگهداری وارد دستگاه پاستوریزاتور می شود. درجه حرارت اعمال شده در این مرحله کمتر از دمای جوش آب یا در حوالی جوش آب است. هدف اصلی از پاستوریزه کردن شیر از بین بردن میکروارگانیزم های بیماری زا و پاتوژن است. حرارت پاستوریزاسیون بر اساس مقاومت مقاوم ترین میکروب بیماری زای سل است.

دستگاه پاستوریزاتور از یک سری صفحات ( Plate ) به هم چسبیده ضد زنگ تشکیل شده است. قبل از ورود شیر به دستگاه، شیر وارد  Balanctank شده و حجم شیر و جریان مداوم آن در دستگاه در این قسمت تنظیم می شود. دستگاه پاستوریزاتور در این قسمت 5 مرحله ای است.

در مرحله اول آب به وسیله بخار گرم می شود و دمای آن به دمای مورد نظر می رسد. در مرحله بعد شیر خنک ( 6-4 درجه سانتیگراد ) با شیری که دمای آن 60 درجه سانتیگراد است تبادل حرارتی می دهد و دمای آن به 45 درجه می رسد.

کلاً مخزن روباز است و ابتدا استریل توسط لوله در آن می ریزد و شستشو می شود. شناور از سرریز شدن آب و شیر جلوگیری می کند و لوله توخالی درون مخزن هم اگر شیر تا یک ارتفاع مجاز بالاتر رفت از پایین مخزن مایع را به خارج هدایت می کند که سرریز نشود. بعد از آنکه آب استریل را خالی کردند شیر یا شیر موز در مخزن می ریزد و به سمت پلیت 2 می رود و دما به 60-40 درجه سانتیگراد می رسد. شیر یا شیر موز از این مخزن به هموژنایزر می رود.

و شیر یکنواخت می شود و به پلیت 1 می رود در این جا دما به 75-60 درجه سانتیگراد می رسد و طی s 15 از لوله می گذرد با همان دما به چک والو می رود. به چک والو که رسید اگر دمایش 75 بود به پلیت 2 می رود.

و دما در این پلیت به تدریج کاهش پیدا می کند. تا به پلیت 3 برسد. در پلیت 3 دمایش به دمای معمولی 4-3 درجه سانتیگراد می رسد. اگر شیر به چک والو که رسید دمایش کمی بالای 75 درجه سانتیگراد بود اشکالی ندارد و به پلیت 2 و3 می رود.

ولی اگر دمایش کمتر بود برمی گردد و سیرکوله می شود. یعنی دوباره عملیات رسیدن به 75 درجه سانتیگراد توسط برگشت شیر به پلیت 1 انجام می شود. بعد از اتمام عملیات دوباره با آب تمیز  استریل مخزن را می شویند. برای دور بعدی پاستوریزاسیون.

هر دور پاستوریزاسیون که شیر در مخزن جا می گیرد 100 کیلوگرم است.

( معمولی ) پلیت 3 ð (60-40) پلیت 2 ð (75-60) پلیت 1 ð دماها در پلیت ها.

برای کنترل هر قسمت و تنظیم آن یک تابلوی مخصوص جلوی هر دستگاه است و جلوی پاستوریزاسیون و سپراتور و تانکها و ... هم است.

دستگاهی به نام بای پست هم فشار شیر و خروجی آن را کم و زیاد می کند. یک دستگاه به نام هلدینگ هم است که s 15 دمای 90 درجه و بعد 75 درجه سانتیگراد می ماند و حرارت تنظیم می شود و حالت اتوماتیک سیستم پاستوریزه می شود. مثلاً اگر افت بخار داشته باشیم جبران می شود.


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 0:39 ] [ بابک ]
[ ]

گزارش کارآموزی کامپیوتر بررسی عملكرد واحدIT در پتروشیمی فارابی

گزارش کارآموزی کامپیوتر بررسی عملكرد واحدIT در پتروشیمی فارابی

گزارش کارآموزی کامپیوتر بررسی عملكرد واحدIT در پتروشیمی فارابی در 21 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات21
حجم1 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیمهندسی کامپبوتر و فناوری اطلاعات

توضیحات کامل

گزارش کارآموزی کامپیوتر بررسی عملكرد واحدIT در پتروشیمی فارابی در 21 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 


 فصل اول : آشنایی با شرکت پتروشیمی فارابی


تاریخچه


هدف از ایجاد مجتمع پتروشیمی فارابی (پتروشیمی ایران _نیپون سابق)  تولید دی اکتیل فتالات (DOP) و انیدرید فتالیک (PA)جهت رفع نیازهای صنایع پلاستیک و رنگ و رزین سازی است . توسعه سریع مصرف مواد پلاستیکی و رونق روز افزون صنعت رنگ سازی در ایران موجب شد تا در سال 1352 شرکت پتروشیمی ایران_نیپون با مشارکت شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با 50% سهام ،وگروه ژاپنی میتسوبیشی و نیشوایوایی با 50% سهام در ایران تشکیل و به ثبت برسد.
قرار داد ساختمان مجتمع در آذر ماه 1352با شرکت صنایع سنگین میتسوبیشی منعقد شد وبهره برداری از مجتمع در شهریور ماه 1355آغاز گردید . با احداث مجتمع پتروشیمی ایران _نیپون احتیاجات صنایع پلاستیک داخلی به روغن نرم کننده (DOP)و همچنین نیاز صنایع رزین و رنگ سازی به انیدرید فتالیک پرک( PA) تامین گردید.
در آبان 1367شرکت ملی صنایع پتروشیمی با خرید سهام شرکای ژاپنی مالک کلیه سهام شده و نام شرکت به پتروشیمی فارابی تغییر یافت .شرکت ، در تاریخ 9/12/1374از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل و بدین ترتیب در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد.


 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 0:39 ] [ بابک ]
[ ]

گزارش کارآموزی مهندسی شیمی در واحد پلی اتیلن سبک خطی LLDPE پتروشیمی امیر کبیر

گزارش کارآموزی مهندسی شیمی در واحد پلی اتیلن سبک خطی LLDPE پتروشیمی امیر کبیر

گزارش کارآموزی مهندسی شیمی در واحد پلی اتیلن سبک خطی LLDPE پتروشیمی امیر کبیر در 127 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


مشخصات فایل
تعداد صفحات127
حجم4 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc
دسته بندیمهندسی شیمی

توضیحات کامل

گزارش کارآموزی مهندسی شیمی در واحد پلی اتیلن سبک خطی LLDPE پتروشیمی امیر کبیر در 127 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 


مقدمه

 


قرارداد پروژه واحد Liner low Density poly Ethylen در سال 2000 با شرکت British Petroleum بسته شده و ساخت این واحد از سال 1380 آغاز شده است. مساحت آن 5/7 هکتار و ارتفاع آن از سطح دریا 5/3 متر می باشد. شرکت BP ظرفیت گارانتی شده را   پیش بینی کرده که با توجه به تهمیداتی این ظرفیت تا   نیز خواهد رسید. کارکرد این پروژه 8300 ساعت در سال می باشد و گریدهای HDPE و LLDPE را تولید خواهد کرد.
در قسمت پلیمریزاسیون اتیلن به عنوان مونومروبوتن-1 به عنوان کومونومر در بستر سیال راکتور با استفاده از کاتالیست زیگلرناتا و کوکاتالیست تری اتیل آلومینیوم واکنش می دهد و پودر اتیلن تولید می شود. بعد از آن مواد هیدروکربنی و مونومرهای موجود در پودر بازیابی شده و کاتالیست باقیمانده در پودر غیر فعال می شود. سپس پودر به اکسترود می رود و در آنجا افزودنی به آن افزوده می شود و بعد به صورت گرانول به قسمت بسته بندی حمل می شوند.
پلی اتیلن ماده ای بدون بو، بدون رنگ، شفاف و به صورت جامد کریستالی است. گرد و غبار آن، آتش گیر است و در اثر اختلاط با هوا، می تواند حالت انفجار به خود گیرد و در صورت حرارت شدید قابلیت سوختن دارد. در دمای بالا، در اثر تجزیه باعث سوزش و ایجاد مسمومیت شده که به دلیل تبدیل ترکیبات اتیلن با اسید اکریلیک و فرمالدئید می باشد.
به طور کلی پلی اتیلن در شرایط معمولی و در دمای محیط ترکیبی غیر سمی محسوب شده ولی در اثر سوختن تولید مواد سمی می کند.
دانسیته یکی از پارامترهای اصلی و مهم برای شناسایی مشخصات هر ماده پلیمری است. پلاستیک ها موادی هستند که در مقایسه با سایر  مواد مانند فلزات و شیشه دارای دانسیته پایین تر هستند که این مسئله باعث صرفه جویی زیادی در هزینه های حمل و نقل می شود. علاوه بر این از انجائیکه مواد پلیمری به صورت وزنی فروخته  می شوند، دانسیته نقش به سزایی را در قیمت ایفا می کند. چرا که هر چه دانسیته پلیمر مورد نظر پایین تر باشد نسبت سطح به وزن بزرگتر        می شود. در جدول (ج) دانسیته چند نوع پلیمر مشاهده می گردد.

جدول (ج) مقایسه دانسیته مواد پلیمری

جدول (ج) مقایسه دانسیته مواد پلیمری

 

دانسیته

کیلو گرم

 

پلیمر

متر مکعب

 

965-940

HDPE

940-915

LDPE

914-911

LLDPE

910-900

PP

1380

PETP

1070-1040

PS

1390

سخت PVC

1300

PVC نرم

 

 

پلی اتیلن سبک خطی (LLDPE)

پلی اتیلن سبک خطی (LLDPE) دارای مولکولهایی است که ساختار زنجیره اصلی آنها خطی است و گروه های کوتاه آلکیلی، به صورت شاخه هایی به آن متصل هستند. متوسط فاصله بین شاخه ها در طول زنجیره اصلی، معمولاً بین 25 الی 100 اتم کربن است.. وجود شاخه تا حدودی مانع بلوری شدن پلیمر شده و در نتیجه چگالی این نوع پلی اتیلن را نسبت به HDPE می کاهد.

 

گرم

سانتی متر مکعب متر

چگالی LLDPE در حدود ـــــــــــــــــمی باشد. قطعات قالب گیری شده از این ماده تا حدودی مه گون و سفید بوده، بو و مزه ای نداشته و می توانند کاملا انعطاف پذیر یا آنقدر سخت باشند که با اندکی خم کاری دچار تغییر شکل دائمی گردند. البته حداکثر سفتی این محصولات هنوز اندکی کمتر از نرم ترین گونه های HDPE می باشد. فیلم های نازک LLDPE کاملا شفاف بوده و در برابر پارگی و سوراخ شدگی بسیار مقاوم هستند. تولید فیلم پلاستیکی بیشترین  کاربرد پلی اتیلن ها را تشکیل می دهد.

سهم مصرف پلی اتیلن های خطی نسبت به دیگر مواد ترموپلاستیک عمده در جهان در سال 2002 میلادی، حدود 25 درصد بوده است. پلی اتیلن های خطی کاربردی متنوعی در زمینه های بسته بندی مواد غذایی، ظروف مواد شیمیایی مایع و جامد (شوینده ها، شامپو، داروها، رنگ، مواد آرایشی، روغن موتور) و جعبه های نوشابه و آب میوه، بشکه ها و انواع مخازن، انواع کیسه ها (بسته بندی مواد غذایی و لبنی، زباله، فریزر و غیره)، لوله های انتقال آب و گاز، انواع درپوش ها، کلاهک ها، روکش سیم و کابل، وسایل پلاستیکی خانگی، اسباب بازی ها و غیره دارند.

قیمت LDPE پائین تر از HDPE است و HDPE دارای سختی بیشتری نسبت به LDPE می باشد و به همین جهت از LDPE کمتر در ساخت بطری استفاده می گردد و بعضا، در ساخت بطری های آرایشی که به شفافیت بالا نیاز دارند استفاده می گردد. LDPE در مقابل نفوذ بخار آب و رطوبت پایداری خوبی دارد اما در مقابل O2، CO2 و سایر گازهای اتمسفری و بعضی روغن ها نفوذپذیر می باشد. از LDPE برای تولید فیلم و پوشش دهی به روش اکستروژن و تولید کیسه های با دوام استفاده می گردد. امروزه در بعضی کاربردها خیلی حساس از LLDPE به جای LDPE استفاده می شود.

یکی از مزایای LLDPE تحمل بالای آن در برابر کشیدگی و پاره گی است که امکان استفاده از ضخامت های پایین فیلم را فراهم می کند. LDPE و LLDPE مصرف شده را چندین بار می توان فرآورش نمود بدون آنکه در ویژگی های معمول و متعارف آن تغییری حاصل گردد. مواد بازیافتی را می توان با هر نسبتی با مواد نو مخلوط کرده و دوباره متناسب با نیاز و نوع محصول مورد نظر جدید فرآورش نمود.

خواص LLDPE را می توان حد واسط LDPE و HDPE در نظر گرفت به گونه ای که خواص آن تلفیقی از خواص این دو پلیمر می باشد. به کار گیری تکنولوژی Swing موجب تهیه انواع LLDPE با خواص و کاربدهای ویژه گردیده است. یکی از انواع محصولات LLDPE که قرار است در پتروشیمی امیرکبیر تولید شود، دارای دانسیته پایین (در حدود ) ــــــــــــــــــ  و انعطاف پذیری و چغرمگی بالا می باشد. در ضمن مقاومت بالا در برابر عوامل محیطی از جمله مزایای این نوع محصول است. پایداری حرارتی بالا و جوش پذیری LLDPE به خودش از فواید این پلیمر می باشد و با توجه به همین ویژگی هاست که یکی از کاربردهای LLDPE ساخت انواع فیلم های بسته بندی به استثناء فیلم های جمع شونده است.

 

گرم

سانتی متر مکعب

در جدول الف و ب به خواص عمومی LLDPE و نام های تجاری آن اشاره شده است. بدیهی است که خواص و ویژگی های گریدهای مختلف LLDPE با توجه به تعداد آنها متنوع بوده و به همین دلیل موجب به کارگیری وسیع آنها در صنایع و تولیدات مختلف شده است.

 

(الف) برخی از خواص مکانیکی (LLDPE)

ماکزیمم دمای سرویس دهی

20 مگا پاسکال

مقاومت کششی

35% گیگا پاسکال

مدول خمشی

(%) 500

کشش تا نقطه پارگی

06/1

متر

 

مقاومت ضربه ای

کیلو ژول

 

 

 


 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
[ پنجشنبه 17 اسفند 1396 ] [ 0:39 ] [ بابک ]
[ ]
صفحه قبل 1 ... 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 صفحه بعد